CRNO BELI NA KORAK OD F6: Partizan deklasirao Galatasaraj

vaterpolo

Vaterpolisti Partizana pobedili su Galatasaraj sa 14:7 u sedmom kolu Lige šampiona. Beograđani su tako stigli na korak od plasmana na završni turnir F6

BEOGRAD - Vaterpolisti Partizana pobedili su Galatasaraj sa 14:7 u sedmom kolu Lige šampiona i tako napravili veliki korak ka plasmanu na završni turnir F6.Crno-beli su se zahvaljujući tom trijumfu učvrstili na trećoj poziciji, koja obezbeđuje prolaz na završni turnir tog elitnog takmičenja.Crno-beli su se mučili u prvoj četvrtini. Partizan je golovima Tomaševića i Subotića poveo sa 2:0, ali su se Turci u završnici vratili u igru pa je prva deonica završena bez pobednika, rezultatom 2:2. Međutim, Partizan je na poluvreme otišao sa dva gola prednosti. U drugoj četvrtini Mandić je postigao dva gola, a Ćuk jednan za vođstvo crn-belih od 5:3.Gosti su doživeli debakl u trećoj četvrtini, koju su vaterpolisti Partizana dobili sa ubedljivih 5:1. Crno-beli su tako praktično rešili pitanje pobednika, pa su u poslednjoj deonici mirno priveli meč kraju.