SVETSKA LIGA: Odlično drugo poluvreme za pobedu srpskih vaterpolista u Francuskoj

Nova pobeda Delfina

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Francusku u gostima sa 15:10 (2:3, 3:4, 6:0, 4:3), u četvrtom kolu Grupe B Svetske lige.

Ekipa selektora Dejana Savića je prva na tabeli sa maksimalnih 12 bodova.

Utakmica je bila neizvesna u prve dve četvrtine, tokom kojih je protivnik imao prednost, zahvaljujući promašajima gostiju, ali je Srbija preuzela kontrolu u drugom poluvremenu i pre svega odličnom igrom u trećoj deonici zabeležila novu pobedu.

Srbiju je predvodio Andrija Prlainović sa četiri gola, tri je postigao Filip Filipović sa tri gola, po dva Strahinja Rašović, Nikola Jakšić i Duško Pijetlović, a po jedan Slobodan Nikić i Sava Randjelović.

"Veliki broj promašaja u prve dve četvrtine omogućio je Francuzima da budu u igri. Kasnije smo pojačali odbranu, odigrali presing, bili daleko precizniji i pobeda nije dolazila u pitanje", rekao je Savić posle utakmice u Strazburu.

Srpski vaterpolisti će u narednom kolu 26. aprila gostovati Španiji.