Mihail Dudaš osvojio četvrto mesto na EP

Srpski atletičar osvojio četvrto mesto u desetoboju na Evropskom prvenstvu

Lični rekord.Srpski atletičar Mihail Dudaš osvojio je četvrto mesto u desetoboju na Evropskom prvenstvu u Helsinkiju. Dudaš je takmičenje završio sa 8.154 boda, 65 manje od trećeplasiranog Ilje Škurenjova iz Rusije, koji je osvojio bronzanu medalju.Silno je želeo da dođe do odličja, a u poslednjoj disciplini, juče po podne na 1.500 metara, dao je i poslednji atom snage. Osvojio je Dudaš treće mesto u trci s ličnim rekordom (4:27.54), ali, ipak, nije uspeo da se domogne bronzane medalje.Prvo mesto osvojio je Nemac Paskal Berenbruh sa 8.558 bodova, a drugo Oleksej Kasjanov sa 8.321. Četvrtak je bio odličan dan za srpsku atletiku. Emir Bekrić plasirao se u finale trke na 400 m s preponama. U finalu će biti i Asmir Kolašinac u bacanju kugle i Tatjana Jelača u bacanju koplja.(S. R.)