Nava sedmi u finalu

Evropsko prvenstvo u atletici

Nava je trku u kojoj je učestvovalo 12 takmičara završio za tri minuta, 47 sekundi i 74 stotinke,

Srpski atletičar Goran Nava osvojio je osmo mesto u finalnoj trci na 1.500 metara na Evropskom prvenstvu u Helsinkiju, a zlatna medalja pripala je Norvežaninu Henriku Ingebrigtsenu, ali je posle naknadne diskvalifikacije Ilhama Tanui Ozbilena iz Turske, završio kao sedmi u konačnom plasmanu.

Ozbilen je trku završio kao četvrti, ali se njegovo vreme nije računalo pošto je utvrđeno da je sapleo finskog takmičara Niklasa Sandelsa.

Nava je trku u kojoj je učestvovalo 12 takmičara završio za tri minuta, 47 sekundi i 74 stotinke, dok je vreme pobednika iznosilo 3:46.20.Srebrnu medalju osvojio je Francuz Florijan Karvaljo (3:46.33), dok je bronza pripala Špancu Davidu Bustosu (3:46.45).

U ženskoj konkurenciji na 1.500 metara reprezentativka Srbije Marina Munćan zauzela je poslednje mesto u finalu.