SRBIN BEZ ČETVRTFINALA U PJONGČANGU: Damir Rastić zauzeo 75. mesto u kvalifikacijama u kros kantri skijanju

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE

Srpski reprezentativac Damir Rastić zauzeo je 75. mesto u kvalifikacijama u kros kantri skijanju u sprintu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Rastić je ostvario rezultat od 3:50,65 minuta i bio je 42,11 sekundi sporiji od prvoplasiranog Finca Ristomatija Hakole.

U kvalifkacijama se takmičilo 80 skijaša, a 30 se plasiralo u četvrtfinala.

Četvrtfinala muškog sprinta zakazana su za danas od 12.25 po srednjeevropskom vremenu, polufinala startuju u 13.05, dok je finale na programu u 13.34.

Damir Rastić će na stazu ponovo 16. februara u 7.00, kada ga očekuje trka na 15 kilometara slobodnim stilom.