NOVI USPEH SRPKINJE: Andrea Arsović upucala zlato u UAE

STRELJAŠTVO

Srpske reprezentativke su uspešno startovale na tradicionalnom turniru u El Ainu (Ujedinjeni Arapski Emirati), koji se održava pod pokroviteljstvom Fatime Mubarak, supruge prvog i dugogodišnjeg predsednika Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Našu zemlju predstavljaju dve takmičarke. Andrea Arsović je osvojila zlato vazdušnom puškom, dok je Zorana Arunović bila osma malokalibarskim pištoljem.

Arsovićeva je u finalu zabeležila 249,0 kruga. Za skoro dva kruga nadmašila je drugoplasiranu Judit Gomez (Francuska) i odbranila trofej na prestižnom pozivnom turniru, na kome je trijumfovala i 2017. godine.

Zorana Arunović je, posle drugog mesta u kvalifikacijma, zauzela osmo mesto u finalu. Trijumfovala je Bugarka Antonaeta Boneva, koja je je u osnovnom delu jedina bila uspešnija od naše reprezentativke.

Do kraja turnira Arunovićeva će gađati i vazdušnim pištoljem, kojim je osvojila svetsko srebro u septembru u Čangvonu, a Andreu Arsović očekuje takmičenje u trostavu.