SRPKINJA NA KROVU SVETA: Milena Rašić posle Srbije, postala prvak sveta i sa klubom!

nema joj ravne

Srpska odbojkašica Milena Rašić je posle osvajanja zlata sa reprezentacijom Srbije na Svetskom prvenstvu u Japanu, postala i planetarni šampion u konkurenciji klubova, pošto je njen Vakifbank u finalu pobedio brazilski Minas sa 3:0 (25:23, 25:21, 25:19).

Tako je turski klub treći put u istoriji postao svetski prvak, a drugi put zaredom.

Veliki doprinos pobedi nad Minasom dala je naša Milena Rašić, koja je meč okončala sa 10 poena. Najefikasnija u redovima Vakifbanka bila je Kineskinja Džu Ting sa 21 poenom, a pratila ju je Robinsonova sa 13. Na drugoj strani istakla se Gabrijela Gimaraeš sa 16 poena.

Bronzano odličje je osvojio Ezačibaši pobedom nad Praja Klubeom od 3:0 (25:16, 25:18, 25:19) osvojio bronzanu medalju. Tijana Bošković nije igrala na ovom meču zbog povrede.

Borba za peto mesto pripala je kazahstanskom Altaju i Silviji Popović, dok za poraženi Volero Le Kane zbog povrede nije nastupila Ana Bjelica.