PANCERI PREJAKI ZA ORLOVE: Nemačka pobedila i poslala Srbiju u Kopenhagen na duel sa Bahreinom

SVETSKO PRVENSTVO

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od domaćina Nemačke 31:23 (16:12) u Berlinu, u utakmici poslednjeg petog kola Grupe A na Svetskom prvenstvu.

Izabranici selektora Peruničića osigrali su sasvim solidno do 26. minuta kada su lošom izmenom i faulom za isključenje da li Nemcima priliku da sa dva igrača više u polju do kraja poluvremena steknu za prvih 30. minuta maksimalnih plus četiri.

U nastavku domaća selekcija je rutinski završila posao i ostvarila pobedu, koja ni za nju ni za Srbiju nema rezultatski značaj, jer naša reprezentacija nije uspela da se plasira među 12 selekcija koje će se boriti za ulazak u borbu za medalje.

Najefikasniji u srpskom timu sa šest golova bio je Nemanja Ilić, dok je tri dao Vukašin Vorkapić.

Nemačku je predvodio Matijas Muše sa pet golova, dok su po četiri dali Janik Kolbaher i Paul Druks.

Srbija će se u borbi za plasman od 16. do 20. mesta igrati sa Bahreinom u subotu od 18 časova u Kopenhagenu.

Drugo poluvreme

60. minut 23:31 - Kraj meča Srbija ide u borbu za plasman od 16. do 20. mesta

56. minut 22:27 - Serija našeg tima 6:1

54. minut 20:26 - Posle drugog minuta odmora Perunuičića Srbija je stegla odbranu i smanjila zaostatak

52. minut 19:26 - Mini serija Srbije, treći gol dao je čuvar mreže Cupara

51. minut 18:26 - Dva naša gola na prazan gol

49. minut 16:26 - Srbija nikako ne uspeva da postigne gol, iako je selektor iskoristio oba minuta odmora

46. minut 16:24 - Prednost Nemaca raste

42. minut 15:20 - Panceri prvi put imaju pet golova prednosti

40. minut 15:19 - Prednost Nemaca se kreće od tri do četiri gola

36. minut 14:17 - Novi lep gol Ilića sa sedam metara

34. minut 13:17 - Prvi gol Nemaca u nastavku

31. minut 13:16 - Gol Ilića iz penala

30. minut 12:16 - Sa izuzetkom dva minuta tokom kojih su napravili grešku prilikom izmene, a zatim i faul za isključenje izabranici selektora Peruničića su odigrali solidnoprvo poluvreme

26. minut 11:14 - Nemci su maksimalno iskoristili brojčanu prednost na terenu i uz dobre odbrane golmana, prvi put stigli na plus tri

24. minut 11:12 - Mošić i Nenadić, jedan zbog loše izmene, a drugi zbog faula su isključeni na dva minuta

21. minut 9:11 - Od kako su preuzeli vođstvo, Nemci imaju gol ili dva prednosti

20. minut 9:10 - Lep ulaz i gol Radivojevića

18. minut 8:9 - Dobar prodor i gol Vujića

17. minut 7:9 - Nemci prvi put imaju dva gola prednosti

14. minut 7:7 - Veoma brzo se igra, odbrane su lošije na obe strane

12. minut 5:6 - Nemanja Ilić prekida seriju Nemaca od 3:0

10. minut 4:5 - Nemci prvi put vode sa igračem više

9. minut 4:4 - Nemci daju gol u igri 5 na 5

6. minut 3:2 - Lepa akcija Vujića

5. minut 2:2 - Prvo izjednačenje na meču

3. mnut 1:2 - U prva tri minuta igra se dinamično

2. minut 1:0 - Dobra akcija naših i gol Marsenića

Prvo poluvreme

"Orlovi" su izgubili sve šanse da nastave borbu za medalje ili bar plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre.

Izabranici Nenada Peruničića su u Grupi A remizirali na startu sa Rusijom (30:30), zatim izgubili od Francuske (21:32) i Brazila (22:24), da bi u četvrtom kolu zabeležili prvu pobedu savladavši Koreju (31:29).

Ukoliko bi Srbija iznenadila Nemačku, a pritom Rusija kasnije danas izgubi od Francuske, naša reprezentacija bi nastavila takmičenje na Svetskom prvenstvu kroz "Prezidents kup", u borbi za plasman od 13. do 16. mesta. U suprotnom igraće za plasman od 17. do 20.

Peruničić je ponovo napravio promenu na golu i umesto Svetislava Verkića uvrstio Vladimira Cuparu za meč sa Nemačkom.

"Došli smo da odigramo ceo turnir, da li to bio glavni ili utešni krug. Očekivanja su da uvek damo sve od sebe, pogotovo u situaciji gde smo dosta 'načeti', tako da neko drugi pruži veći doprinos nego što je dao do sada", rekao je Peruničić.

Nemačka je trenutno druga u Grupi A sa šest bodova i spada u red glavnih favorita za svetsku titulu.