CZEĆ JUNIOR 2019: Dve titule i bronza za srpske reprezentativce u badmintonu

BADMINTON

Srpski reprezentativci u badmintonu osvojili su zlato u muškom i mešovitom dublu i bronzu u ženskom singlu na Svetskom juniorskom kupu u Češkoj.

Na turniru "Czeć junior 2019", koji je održan od 15 do 17. novembra, a na kojem je učestvovalo gotovo 200 takmičara, prvi je do trofeja stigao muški dubl Sergej Lukić i Mihajlo Tomić.

Dubl u finalu ni najmanje šanse nije dao Englezima Aleksu Grinu i Natjanu Muru (2:0), a do finala su stigli sa četiri pobede uz samo jedan izgubljeni set.

Drugu zlatnu medalju doneo je mešoviti dubl, u kojem je pored Tomića nastupila i Marija Sudimac.

Oni su u finalu savladali Engleze Aleksa Grina i Estel Van Liven, posle preokreta u tri seta (2:1).

Sudimac je osvojila i bronzu u ženskom singlu, saopštio je Badminton savez Srbije.