SRPKINJE NEMOĆNE PRED NALETOM HOLANĐANKI: Rukometašice Srbije izgubile od Holandije, sledeći meč igraju sa Slovenijom

SP U JAPANU

Rukometašice Srbije izgubile su od selekcije Holandije sa 23:36 u meču 4. kola Grupe A Svetskog prvenstva u Japanu.

Srpkinje sada imaju skor 2-2, pa će u direktnom duelu protiv Slovenije u poslednjem kolu odlučiti o plasmanu u drugu fazu i nastavku borbe za plasman na Olimpijske igre.

Izabranice Ljubomira Obradovića loše su otvorile meč, dozvolivši Holanđankama da brzo steknu dvocifrenu prednost, koja je na kraju iznosila maksimalnih "plus 13".

Najefikasnija u pobedničkom timu, koji je obezbedio plasman u drugu fazu SP, bila je Estevana Polman sa osam golova.

U timu Srbiju najbolji učinak su imale Kristina Liščević, Marija Obradović i Jovana Trifunović sa po šest pogodaka.

Srbija će sutra u poslednjem kolu grupe A igrati protiv Slovenije od 7 sati.

2. POLUVREME

23:36 - Kraj meča!

23:34 - Koliko su samo grešaka u 2 minuta napravile Srpkinje. Holanđanke su svaku iskoristile i dodatno uvećale prednost

23:31 - Srbije i dalje ne može da uhvati ritam Holanđanki

17:27 - Nikolić pogađa! Holandija je dosta opuštenija u odbrani, pa Srpkinje to koriste

14:25 - U toku je 42. minut i sve je manje vremena da naše devojke stignu do izjednačenja. Holanđanke nastavljaju sjajnu seriju u napadu

13:22 - Posle dugo vremena i naše devojke postižu pogodak - Obradović

12:21 - Holanđanke nastavljaju u istom ritmu

1. POLUVREME

12:20 - Jelena Trifunović postiže svoj treći gol na ovom meču

11:20 - Kristina Liščević pogađa sa linije penala

10:20 - Dulfer potiže svoj treći gol

10:19 - Naše devojke ne mogu ništa da odbrane. Var der Hajden opet pogađa! 28. minut je u toku

10:16 - Van der Hejden sa krila pod prečku! Holanđanke gaze!

10:15 - Liščević pogađa sa linije penala ponovo. Još 7 minuta do kraja prvog poluvremena

9:14 - Naše devojke uspevaju da smanje zaostatak, ali je još uvek igra u svakom segmentu veoma slaba. Napad su malo popravele, ali je zato odbrana i dalje 'tanka'. Holanđanke se 'šetaju' kroz odbranu

6:12 - KAKAV GOL SRBIJE! Pogodak za televizijske špice! A sve zahvaljujući greški golmana Holanđanki koja je počela da se raduje odbrani samo nekoliko sekundi pre toga i nije obratla pažnju na loptu koja se otkotrljala na gol

5:10 - Opet gol sa rukometašicom manje. Polman je uspešno savladala Risović na golu Srbije! Očigledan pad koncentracije kod naših devojaka i veoma slaba odbrana

5:10 - Cvijić pogađa!

2:9 - Snedler pogađa, a onda Holanđanke prave faul i sudija svira sedmerac za Srbiju. Liščević je ponovo precizna sa linije penala (3:9)

2:8 - Van der Hajden uvećava prednost Holandije

2:5 - Liščević pogađa sa linije penala

1:5 - Još jedan sedmerac za Holandiju, Katarina Tomašević brani, ali Holanđanke stižu do lopte i pogađaju mrežu. Obradović uzima tajm-aut

1:4 - Srpkinje prave prekršaj i sudija svira sedmerac za Holanđanke koje su precizne sa linije penala

1:3 - Konačno! Jelena Trifunović postiže prvi gol za Srbiju. Ostalo je još 30 sekundi i Srbija će biti kompletna

0:3 - Srpkinje nisu dobro počele! Holanđanke su nametnule ritam i brzo postigle golove. Uz sve to, Srbija ima rukometašicu manje, ali srećom u narednom napadu Holanđanke ne pogađaju, pa ostaje 0:3

Srpske rukometašice igraju važnu utakmicu na SP u Japanu protiv Holandije. Pobeda je imperativ jer bi bodovi mnogo značili ekipi selektora Ljube Obradovića u drugoj fazi takmičenja.

Naša selekcija upisala je pobede u duelima sa Angolom i Kubom, a poražena je od Norveške, tako da će današnji susret za naš tim predstavljati i borbu za drugu poziciju pred nastavak takmičenja.