ZAVRŠIO UČEŠĆE: Omar Hodžić 85. u biatlonskoj trci!

ZOI MLADIH

Reprezentativac Srbije u biatlonu Omar Hodžić zauzeo je u utorak 85. mesto u sprintu na sedam i po kilometara na Zimskim olimpijskim igrama mladih u Lozani.

Reprezentativac Srbije u biatlonu Omar Hodžić zauzeo je danas 85. mesto u sprintu na sedam i po kilometara na Zimskim olimpijskim igrama mladih u Lozani.

Uz šest promašaja na strelištu, sedamnaestogodišnji biatlonac iz Sjenice prešao je stazu za 25 minuta i 9,6 sekundi.

Hodžić ja na taj način završio nastup na Zimskim olimpijskim igrama mladih, a prethodno je individualnu trku na 12,5 kilometara okončao na 88. mestu.

Svi osvajači medalja u današnjem sprintu zabeležili su po jedan netačan hitac, a pobedio je Poljak Marćin Zavol sa 19 minuta i 23,8 sekundi, ispred 12,6 sekundi sporijeg Denisa Irodova iz Rusije, dok je trećeplasirani Norvežanin Vegard Ton imao zaostatak od 18,5 sekundi.

Od 98 sprintera, koliko ih se pojavilo na startu, trku je završilo 96 mladih biatlonaca.