Hamilton najbrži na Hungaroringu

Formula 1 - Velika nagrada Mađarske

Vozač Lotusa Kimi Raikonen osvojio je drugo mesto, a na podijumu će se naći i njegov timski kolega Roman Grožan

Vozač Meklarena Luis Hamilton pobedio je u današnjoj trci Formule 1 za Veliku nagradu Mađarske na stazi Hungaroring kod Budimpešte. Nekadašnjem svetskom prvaku to je druga pobeda ove sezone, a do nje je došao nakon što je trku počeo sa pol-pozicije. Ovo je britanskom automobilisti ujedno bio i 19. trijumf u karijeri. Hamilton je trku završio u vremenu od jednog sata, 41 minuta i pet stotinki.Vozač Lotusa Kimi Raikonen osvojio je drugo mesto, a na podijumu će se naći i njegov timski kolega Roman Grožan. Aktuelni svetski šampiona Sebastijan Fetel (Red Bul) prošao je četvrti kroz cilj, dok je vodeći u generalnom plasmanu Fernando Alonso iz Ferarija bio peti.

Sledeća trka u šampionatu Formule 1 vozi se 2. septembra u belgijskom Spa Frankošampu.