Vaterpolisti ispustili Crnu Goru

Bratski remi

Srpski vaterpolisti odigrali su nerešeno 11:11 (3:1, 1:2, 4:5, 3:3) protiv Crne gore u trećem kolu grupe B

Ovo je prvi remi izabranika Dejana Udovičića u Londonu, a prethodno su zabeležili dve ubedljive pobede nad Mađarskom i Velikom Britanijom.

Srbija je vodila tokom većeg dela meča, povremeno i sa dva gola razlike, ali je bod Crnogorcima doneo Mlađan Janović koji je nešto manje od minut pre kraja zatresao mrežu.

Još jednu sjajnu partiju u srpskoj ekipi pružio je Andrija Prlainović sa četiri gola.

Kapiten Srbije Vanja Udovičić bio je trostruki strelac, a dva pogotka upisao je Filip Filipović.

Reprezentaciju Crne Gore predvodio je Aleksandar Ivović sa tri postignuta gola.

Selekcija Srbije će u sledećem kolu, u subotu od 20.40 igrati protiv SAD.

11:11 Brguljan (0:51) Izjednačenje, ponovo igrač više za Crnu Goru i ponovo gol.

11:10 A. Ivović (2:00) Novi gol sa igračem više za Crnu Goru. Gotovo su nepogrešivi.

11:9 Prlainović (3:02) Sjajni Andrija, rešeta mrežu Crnogoraca.10:9 Jokić (3:48) Crnogorci fantastično koriste igrača više.10:8 Prlainović (4:17) Iskoristio je Andrija zbunjenost Crnogoraca i postigao novi gol za svoj tim.

9:8 Pijetlović (5:15) Iskoristio je srpski sidraš igrača više i iz blizine savladao golmana rivala.

4. ČETVRTINA

8:8 M. Janović (0:03) Jako dobar udarac Mlađana Janovića za izjednačenje.8:7 Brguljan (0:55) Novi gol za Crnu Goru.

8:6 Udovičić (1:57). U roku od jedne minute kapiten Srbije postiže dva gola. Uskoristio je Udovičić odbitak i matirao Šćepanovića.

7:6 Ivović (2:40). Drugi gol Ivovića na meču.

7:5 Udovičić (3:11) Srbija ponovo ima dva gola prednosti na meču. Prvi gol kapitena.6:5 Filipović (4:04). Kakav gol Fiće! Snažno i precizno.5:5 Pašković (4:23) Crna Gora stiže do izjednačenja golom Vjekoslava Paškovića.

5:4 Nikić (6:29) Aleksić u poslednjim sekundama koristi napad za novo vođstvo.4:4 N. Janović (7:06) Crnogorci koriste prvu šansu za novo izjednačenje.

3. ČETVRTINA

4:3 Prlainović (0:48) Treći gol Andrije na ovom meču. Iskoristila je Srbija igrača više, a Prlainović je iz dosta teške situacije uspeo da matira Šćepanovića.

3:3 Zloković (1:43) Iskoristio je Zloković grešku odbrane Srbije i doneo izjednačenje svom timu.

3:2 Radović (4:32) Aleksandar Radović je iskoristio kontru i smanjio prednost Srbije.

2. ČETVRTINA

3:1 Prlainović (0:32) Andrija postiže svoj drugi gol, treći za Srbiju. U finišu prve četvrtine usledila je kontra, Prlainović se našao oči u oči sa golmanom Crne Gore i uspešno realizovao akciju.2:1 Ivović (5:23) postiže prvi gol za Crnu Goru.2:0 Filipović (5:44). Sevnula je levica Filipa Filipovića za drugi gol Srbije.1:0 Prlainović (6:18). Srbija je povela golom Prlainovića iz velike udaljenosti. Lopta je na putu ka golu očešala Pijetlovića i prevarila golmana Šćepanovića.