DANCI VLADAJU PLANETOM: Danska u sjajnom finalu savladala Švedsku i odbranila titulu prvaka sveta VIDEO

veliko finale

Rukometna reprezentacija Danske odbranila je titulu najbolje ekipe planete, pošto je u finalu Svetskog prvenstva u Egiptu u sjajnom meču savladala Švedsku 26:24 (13:13).

Danski golman Landin je odlučio meč.

Ključni momenat se desio u 58. minutu kada je Landin odbranio sedmerac, a u sledećem napadu je Danska stigla do 26:23 i praktično je sve bilo rešeno.

Landin na kraju 15 odbrana, većinu u drugom poluvremenu, Hansen najefikasniji sa 6 golova, Nilsen 5, Holm 4.

Kod Šveđana 5 golova Vanea.

Treće mesto osvojila je Španija, koja je u borbi za bronzu savladala Francusku 35:29.