SRBIJA JE U ČETVRTFINALU EP: Odbojkaši posle DRAME od pet setova savladali Turke, sledeći su Holanđani! VIDEO

bravo

Ostali sportovi
23:37h

Odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se večeras u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je u Gdanjsku pobedila Tursku sa 3:2 u setovima (25:18, 22:25, 22:25, 25:23, 15:12).

U ekipi aktuelnog evropskog šampiona najefikasniji je bio Uroš Kovačević sa 18 poena, Marko Ivović postigao je 15, Marko Podraščanin 11, a Dražen Luburić 10 poena.

U turskom timu Adis Lagumdžija bio je najefikasniji sa 20 poena, Jigit Gulmezoglu dodao je 16, a Emre Savaš 11 poena.

Ekipe su vodile veliku borbu 140 minuta u svih pet setova. U odlučujućem setu Srbija je povela sa 9:5, Turska se primakla na 12:13, ali je srpski tim uspeo da odbije nalet, sačuva prednost i plasira se medju osam najboljih.

Srbija će u četvrtfinalu, u utorak 14. septembra, igrati protiv Holandije, koja je u osmini finala pobedila Portugal sa 3:2 (22:25, 25:22, 26:24, 20:25, 15:13).

Osim Srbije i Holandije, do sada su poznati četvrtfinalni parovi: Poljska - Rusija i Italija - Nemačka.

1 / 4 Foto: cev.lu

Tok meča:

5. SET

Kraj meča - 15:12.

Nema kraja drami 13:12.

Drama u petom setu se nastavlja - 13:10.

Majstorija Luburića kojom je prekinuo seriju Turaka - 10:8

Na promeni strana vodim 8:5 posle nekoliko grešaka Turaka.

Osmi poen Dražena Luburića koji čuva našu prednost - 7:5.

Prva greška Savaša u ovom setu i Srbija ima prvu veću prednost u ovom setu - 6:4.

Neverovatne greške Turaka u ovom setu i prednost naše selekcije, po prvi put u ovom odlučujućem setu 4:3.

Bolje su Turci ušli u ovaj set, nova drama nas očekuje, očigledno - 1:2.

4. SET

Uspeli su naši odbojkaši preko Luburića, a posle dosta muke, da iskoriste treću set loptu i meč pošalju u peti set.

Ponovo drama i u ovom setu, nadamo se da će sada biti bolje za naše odbojkaše 22:20.

Četvrtim poenom, zakucavanjem Luburića dolazimo do prednosti 20:18.

Sjajan nastup Uroša Kovačevića, njegov šesti poen u ovom setu i idemo na prednost od 13:12.

Četrnaesti poen Uroša Kovačevića, možda i najbitniji na meču za nas za ukupnih 11:9.

Trinaestim poenom Ivovića, a prvim u setu naši odbojkaši dolaze do prednosti do 7:5.

Ne najbolji start seta za naše odbojkaše, a nemaju više priliku za porpavni - 3:4.

3. SET

Neverovatno. Naši odbojkaši su ponovili priču iz drugog seta i ponovo su izgubili set - 25:22.

Drama u trećem setu - 21:21.

Neverovatno. Ponovo su naši odbojkaši stali u finišu meča i neočekivano doneli dramu - 19:19.

Ponovo sjajan blok naše selekcije koji nam čuva prednos od četiti poena u ovom setu za ukupnih 18:14. Samo da se ne ponovo prošli set.

Marko Ivović predvodi naše odbojkaše po broju poena, sada je "zakucao" za 12:8 i tako čuvao prednost naših odbojkaša.

Sjajnim blokom na startu trećeg seta naši odbojkaši uspevaju da dođu do značajnije prednosti od 10:6.

Dosta bolji početak seta naših odbojkaša koji su se očigledno opravili od loše igre u prošlom setu koji su neočekivano naši izguibli i sada je 6:3.

odbojka, odbojkaši

2. SET

Okončan je drugi set. Turci su odično igrali u finišu drugog seta, naši odbojkaši su neočekivano pali što je protivnik znao da iskoristi za ukupnih 22:25.

Igra se poen za poen u finišu seta i ponovo je 21:21.

Prokockala je Srbija čak pet poena prednosti u ovom setu i došli smo do egala od 19:19 u finišu ovog seta.

Srbija je "odlučila" da ne menja scenario iz prvog seta. I sada je tim u "plavom" poveo sa 5:0, pa su Turci tražili tajm-aut. Marko Ivović je bio na servisu.

Turci su dobrim napadom, potom i blokom smanjili na 5:3, pa je ponovo usledila serija Srbije. Na servis Marka Podraščanina Srbija vezuje tri poena za 9:3.

Dobri servisi Adisa Lagumdžije doneli su Turskoj nekoliko poena u nizu, pa su Turci prišli na 11:9.

Turci su se potpuno vratili u meč, vezali tri poena i prišli na 14:13.

Tajm-aut Bobe Kovača je urodio plodom. Srbija ide na 17:14.

1. SET

Sjajan uvod Srbije u meč, na servis Marka Ivovića srpski tim je poveo sa 6:0.

Adis Lagumdžija je dobrim servisima vratio donekle Tursku u igru - 6:9.

Srbija se ponovo odvojila na 15:8, držala do 19:12 visoku razliku i na kraju sigurno privela set kraju.

Srpski tim je odlično servirao i upisao četiri asa, uz jedan blok. Srpski tim je imao 57 odsto prijema, turski 35.

Srpski odbojkaši fokusirani su samo na Turke i ne razmišljaju o četvrtfinalu, gde ih, ako opravdaju ulogu favorita, očekuje bolji iz duela Holandija - Portugalija.

"Turci uopšte nisu loši. Igramo sam tamo dve godine, nadmetao sa skoro svim igračima njihove selekcije. U to vreme bili su veoma mladi i dalje su mlađani. Sjajni su, podigli su svoj nivo igrajući Evroligu, koju su i osvojili. Imaju zavidan kvalitet i osim toga u stanju su da pruže 300 posto svojih mogućnosti. U svojim redovima imaju igrače sa naših prostora, koji su sigurno doprineli da ostale reprezentativci veruju u sve što do sada nisu verovali. Ovo je veliki uspeh za njih", rekao je za sajt OSS Nikola Jovović.