MLADI KIK-BOKSER IZ SUTOMORA POTVRDIO DOMINACIJU: Nikola Jovetić (15) osvojio Balkanski kup! (FOTO)

Dominacija u kategoriji mlađih juniora

U finalnoj borbi srpski takmičar bio je bolji od Imrana Hajradinovića iz BiH.

Petnaestogodišnji Sutomoranin Nikola Jovetić potvrdio je dominaciju u kik-boksu u kategoriji mlađih juniora do 63,5 kilograma kada je Balkansko poluostrvo u pitanju.

On je u disciplini low kick trijumfovao na takmičenju “Wako Balkan open - Tešanj 2021" i popeo se na pobedničko postolje.

U finalnoj borbi bio je bolji od Imrana Hajradinovića iz BiH, a prethodno je u polufinalu pobedio takođe domaćeg kik-boksera Mirzu Mujanovića.

Nikola Jovetić, kik bokser, Sutomore

Jovetić je na ovom Balkanskom kupu predstavljao svoj Strugar tim.

Važno je napomenuti da je ubedljivi Sutomoranin oba meča dobio prekidom u prvom minutu prve runde!

Podsetimo, Jovetić je kao reprezentativac Crne Gore nedavno postao šampion Balkana u istoj disciplini, na Prvenstvu održanom u Skoplju, gde je proglašen ujedno najboljim mladim učesnikom.

Početkom jula, podsetimo, Jovetić je bio u svojoj disciplini najbolji takmičar i na Otvorenom prvenstvu Srbije održanom u Novom Sadu.

Nikola je inače stalni član Strugar Tima iz Podgorice koji vodi Ivan Strugar, najbolji kik-bokser svih vremena na našim prostorima.

Nikoline vitrine već su prepune medalja sa brojnih domaćih i međunarodnih takmičenja.