EVROPSKI KARATE KUP U BUDIMPEŠTI: Dominacija Srbije i KK Kruševac na evropskoj sceni

karate

U Budimpešti (u Mađarskoj) održan je evropski kup na kojem se predstavilo 6 nacionalnih selekcija (Češka, Rumunija, Slovenija, Severna Makedonija, Srbija i Mađarska). Za našu reprezentaciju je nastupalo 45 takmičara među kojima i 6 predstavnika Karate kluba “Kruševac”.

- U izuzetno jakoj konkurenciji naša reprezentacija je zauzela ubedljivo prvo mesto osvojivši 36 medalja (15 zlatnih, 9 srebrnih i 12 bronzanih), dok su se predstavnici Karate kluba “Kruševac” našli u samom vrhu po broju osvojenih medalja (iako je nastupio sa samo 6 takmičara). Sve čestitke našim predstavnicima i neizmerno hvala svima koji su doprineli da karate klub Kruševac nastupi na ovom prestižnom šampionatu, kaže Marko Tomić, predsednik KK “Kruševac”.

Srpska selekcija je osvojila ukupno 11 medalja – 7 zlatnih, 3 srebrne i jednu bronzanu.

Zlatne medalje su osvojili: Nevena Simić, seniorke kate, Lazar Simić, 14-15 borbe, Ženski juniorski kata tim (Nevena Simić Milena Simić Milena i Kristina Đorđević), Ženski seniorski kata tim (Nevena Simić i Kristina Đorđević), Muški seniorski borba tim (Luka Jovanović i Dimitrije Jovanović), Muški juniorski borba tim Luka (Jovanović Luka i Dimitrije Jovanović) i Muški juniorski kata tim (Lazar Simić)

Srebrnim odličjem okitili su se Dimitrije Jovanović, juniori borbe, Nevena Simić, juniorke kate i Muški kadetski borba tim (Luka Jovanović i Lazar Simić). Bronzana medalja pripala je Dimitriju Jovanoviću, seniori borbe

Naredno međunarodno takmičenje koje očekuje srpske karatiste je WKC Svetsko prvenstvo, koje će se održati od 10. do 12. juna ove godine u Beogradu.