KOLINDA U TRANSU SLAVI ZLATO HRVATSKE: Bivša predsednica podsetila na svoju navijačku prošlost (VIDEO)

hit

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske osvojila je Evropsko prvenstvo u Splitu, pošto je u finalu pobedila Mađarsku sa 10:9 (3:3, 1:0, 4:4, 2:2).

Hrvatsku su predvodili Konstantin Harkov i Rino Burić sa po tri gola, a Jerko Marinić Kragić dodao je dva gola.

U mađarskoj ekipi najefikasniji sa po dva gola bili su Erik Molnar i Silard Janšik. Hrvatska je tako drugi put postala prvak Evrope, a Madjarska je ostala na rekordnih 13 zlatnih medalja.

Na utakmici je bila i Kolinda Grabar Kitarović bivša predsednica Hrvatske. Ona je u "sportskim" krugovima postala poznata posle slavlja na Mundijalu u Rusiji.

Kako je sada slavila, pogledajte na snimku:

00:07

Kolinda slavi titulu Hrvata

Inače, bronzanu medalju u Splitu osvojila je Španija, koja je ranije danas pobedila Italiju sa 7:6.