SRBIJA IMA NOVU ŠAMPIONKU SVETA! Nadica Božanić osvojila zlato na Svetskom prvenstvu!

tekvondo

Mlada srpska reprezentativka u tekvondu Nadica Božanić (21) osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u meksičkoj Gvadalahari.

Članica TKD kluba Galeb u finalu kategorije do 73 kilograma savladala je Korejku Da Bin 2:0 (12:8, 9:3), koja jeu finalu Olimpijskih igara u Tokiju doživela poraz od naše Milice Mandić.

Nadica Božanić je rođena 2001. godine, nekadašnja je kadetska šampionka Evrope i juniorska svetska šampionka, a ima i srebro sa Olimpijskih igara mladih 2018. godine.

Njeno zlato je rekordna peta medalja na šampionatu sveta, nakon što su prethodno do odličja došli Mahdi Hodabahši (zlato), Aleksandra Perišić (srebro) i Tijana Bogdanović i Stefan Takov (bronze).