SVETSKO PRVENSTVO U KRUŠEVELU: Norvežanka Tviberg i Nemac Šmid osvojili zlata u paralelu (FOTO)

SKIJANJE

Norveška skijašica Mari Terez Tviberg osvojila je zlatnu medalju u paralelu na Svetskom prvenstvu u Kruševelu.

Tviberg je do zlata stigla pobedivši u finalu Vendi Holdener iz Švajcarske za 0,67 sekundi.

Bronzanu medalju osvojila je još jedna Norvežanka Tea Luis Stjernesund, pobedivši u borbi za treće mesto Francuskinju Mari Lamur, kojoj je spala skija tokom trke.

Mari Terez Tviberg

U muškoj konkurenciji, zlatnu medalju je osvojio Nemac Aleksander Šmid, pobedivši u finalu za 0,9 sekundi Austrijanca Dominika Rašnera.

Šmid je doneo Nemačkoj prvu zlatnu medalju u muškoj individualnoj konkurenciji na Svetskim prvenstvima od 1989. godine.

U borbi za bronzu Norvežanin Timon Haugan pobedio je Austrijanca Adriana Pertla.