BRONZA SIJA KO ZLATO: Magična Ivana uzela novu medalju za Srbiju na Evropskom prvenstvu!

atletika

Najbolja srpska atletičarka Ivana Vuleta osvojila je danas bronzanu medalju u skoku udalj na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Istanbulu.

Vuleta je osvojila bronzu rezultatom šest metara i 91 centimetar, skokom iz pete serije.

U prvoj seriji Vuleta je skočila 6,76 metara, u drugoj 6,79, a u trećoj 6,66 metara. Ona je u četvrtoj seriji zabeležila 6,77 metara, a u poslednjoj šestoj 6,90 metara.

Zlatnu medalju osvojila je Britanka Jazmin Sojers skokom od sedam metara iz pete serije, što je najbolji rezultat u svetu trenutno.

Srebro je osvojila Italijanka Larisa Japikino rezultatom 6,97 metara, što je novi državni rekord.

Srbija je takmičenje na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Istanbulu završila sa dve bronzane medalje, nakon što je Elzan Bibić bio treći u trci na 3.000 metara

TOK TAKMIČENJA:

- Ivana je u šestoj seriji skočila 6.90, Srpkinja osvaja bronzanu medalju!

Na zaletištu se našla i Larisa Japikino, koja je skočila 6.97, te je tako pretekla Ivanu Vuletu, ponovo!

- Ništa od poslednjeg skoka Malaike Mihalbo što znači da je Ivana Vuleta osvojila medalju na Evropskom prvenstvu u dvorani, sad još samo da vidimo i koju medalju.

- Sjajan skok Ivana Vulete od 6,91 Srpkinja se vratila na drugo mesto.

- Prvo mesto je preuzela Džazmin Sojers je skokom od tačno sedam metara, što je trenutno najbolji rezultat na svetu. Ivana Vuleta je sada na trećem mestu.

U petoj seriji Nemica Mihambo je skočila 6,82, što je za samo centimetar manje od prošlog pokušaja.

- Ivana Vuleta je u četvrtoj seriji skočila 6,77 i sada je na drugom mestu.

- Nemica Malaika Mihambo je u četvrtoj seriji preuzela prvu poziciju skokom od 6,83.

- U trećoj seriji slabiji skok , 6.66, ali Ivana je i dalje prva. Na drugom mestu je Italijanka Larisa Lapćino.

- Odličan skok Ivane Vulete u drugoj seriji, 6,79, dovoljan za prvo mesto

- Srpski atletičar Elzan Bibič osvojio je bronzu u trci na 3000 metara!

Prvo mesto je pripalo Jakob Ingebrigsten, drugi je Adel Mečal a treći je naš Elzan Bibić. Ingebirgsten ja na prvom mestu završio sa rezultatom 7:40.32, odmah iza je bio Adel Mekal sa 7:41,75, a onda na trećoj poziciji je završio "El Bibe" sa 7:44.03

- Ivana je u prvom skoku skočila 6.76. Isto toliko skočila je i njena glavna konkurentkinja Nemica, Malaika Mihambo

Ivana Vuleta

Najbolja srpska atletičarka Ivana Vuleta od 17.50 učestvuje u finalu discipline skok udalj na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Istanbulu.

Ivana je uz najbolji rezultat u Evropi ove sezone (6.98m) iz prvog pokušaja obezbedila nastup u finalu.

Vuleta je na ovom takmičenju trijumfovala tri puta u karijeri u Pragu 2015, Beogradu 2017 i Glazgovu 2019 godine

Pored nje, u finalu će nastupiti Mihambo, Sanja, Sojers, Kalin, Japičino, Veiga i Rotaru-Kotman.