HRVATI "IZABRALI" DA NE IGRAJU PROTIV SRBIJE, PA ŠOKANTNO ISPALI! Spektakl i DRAMA u balkanskom klasiku na Svetskom prvenstvu

LUD MEČ

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobedila je Hrvatsku u osmini finala Svetskog prvenstva rezultatom 13:12 (2:3, 3:0, 4:5, 4:4).

U balkanskom klasiku viđen je pravi vaterpolo spektakl, a prvak Evrope koji je sam "izabrao" protivnika izbačen je iz borbe za završnicu.

Hrvatska je, podsetimo, pobedom protiv Japana u grupnoj fazi odredila sebi put i zakazala duel sa Crnom Gorom. Druga opcija bila je Srbija.

Crna Gora je na početku treće četvrtine imala 6:3, ali je nije uspela da održi takvu razliku pa je meč ušao u dramatičnu završnicu.

Crnogorci su se bolje snašli, a gol za pobedu je postigao Dušan Matković na minut i 20 sekundi do kraja.

Crna Gora će za polufinale igrati protiv Grčke.