VELIKI USPEH SRPSKIH ATLETIČARKI: Boberić osvojila srebro, Mitrović bronzu u troskoku na EP za starije juniore

ATLETIKA

Srpska atletičarka Teodora Boberić osvojila je srebrnu medalju u troskoku na Evropskom prvenstvu za starije juniore u Jerusalimu, dok je u istoj disciplini do bronze došla još jedna srpska takmičarka Aleksandrija Mitrović.

Boberić je sa preskočenih 13,50 metara u prvoj seriji bila vodeća sve do poslednje serije, kada je Ukrajinka Oleksandra Černuha ostvarila rezultat od 13,63 metara.

Mitrović je do bronze došla skokom u prvoj seriji od 13,40 metara.

Srbija je u finalu troskoka imala i Nataliju Dragojević, koja je takmičenje završila na 10. mestu (12,91).

Evropsko prvenstvo za starije juniore u Jerusalimu na programu je od ponedeljka do četvrtka.