OVE DEVOJKE SU FENOMENALNE! Moćna igra odbojkašica Srbije - počistile Belgiju za prvo mesto u grupi i zakazale susret sa Švedskom

Evropsko prvenstvo

Odbojkašice Srbije slavile su nad Belgijom sa 3:0 (25:13, 25:13, 25:19) u poslednjem meču grupe A Evropskog prvenstva u Gentu.

Ni to što su Belgijanke imale podršku domaće publike nije im pomoglo u duelu sa odbojkašicama Srbije koje su demonstrirale fanstastičnu igru od samog starta meča. Belgija tokom prva dva seta ni u jednom trenutku nije uspela da parira daleko moćnijim izabranicama Đovanija Gvidetija, ali su se stvari promenile u trećem.

Tada su Belgijanke zaigrale mnogo opasnije i treći set je protekao u tesnoj borbi i rezultatskoj klackalici, ali ne zadugo...

Kako je utakmica odmicala tako su Srpkinje igrale sve silovitije i poigravale se protivnikom koji do kraja ovog susreta nije imao ni jedno jedino rešenje za sjano organizovanu igru naših devojaka.

Srbija se sada seli za Brisel, a naredni meč igra protiv Švedske.

10:7 - Poen za Srbiju, blok-aut Belgije

4:4 - Dobar servis Ane Bjelice, i odlična odbrana Belgije koja stiže do izjednačenja

3:2 - Pevi poeni u trećem setu su pripali Belgijankama, ali su izabranice Đovanija Gvidetija za tili čas preokrenule rezultat

18:9 - Lemens smanjuje zaostatak Belgije

18:8 - Prvi poen Straher - sjajno se postavila i pogodila "prazan prostor"

12:2 - Smeč Tijane Bošković, Belgijanke nemaju rešenje

11:2 - Selektor Belgije iskoristio sve tajm-aute - uzalud!

8:2 - Još jedan dobar blok Maje Aleksić

7:2 - Blok Maje Aleksić zatvorio dijagonalu Belgije i doneo novi poen Srbiji - selektor Belgijanki traži tajm-aut

odbojkašice

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije od 20 časova u Gentu igra protiv domaće Belgije utakmicu poslednjeg kola grupe A na Evropskom prvenstvu.

Srbija je ranije obezbedila prvo mesto u grupi, pa će u osmini finala igrati protiv četvrtoplasirane selekcije iz grupe C.

Tim selektora Đovanija Gvidetija do sada je slavio protiv Ukrajine, Slovenije, Poljske i Mađarske, pa bi trijumfom protiv domaćina da zaokruži na perfektan način grupnu fazu. Belgijanke su takođe obezbedile plasman u narednu fazu, ali sa četvrte pozicije pošto imaju dve pobede i dva poraza.

Srbija će čekati i vesti iz Nemačke, tačnije iz Diseldorfa, gde se igraju utakmice poslednjeg kola u grupi C. Čak tri ekipe trenutno imaju učinak 2-2, to su Nemačka, Švedska i Češka, pa će jedna od ovih ekipa biti rival Srbiji u osmini finala.