DOMINACIJA AMERIKE U ŠTAFETI: Zlato u obe konkurencije otišlo u SAD - Pirs Lepaž svetski šampion u desetoboju

ATLETIKA

Američki atletičari osvojili su zlatne medalje u štafetnim trkama na 4x100 metara u obe konkurencije, na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Zlato su u muškoj konkurenciji osvojili Kristijan Kolman, Fred Kerli, Brendon Karns i Noa Lajls, kojem je ovo treća zlatna medalja u Budimpešti, nakon što je slavio u trkama na 100 i 200 metara.

Američka štafeta je trku završila za 37,38 sekundi, srebro je pripalo italijanskoj štafeti (37,62), a bronzu je osvojila štafeta Jamajke.

U ženskoj konkurenciji američka štafeta postavila je novi rekord šampionata, pošto su kroz cilj prošle za 41,03 sekunde.

Zlatnu medalju su osvojile Tamari Dejvis, Tvaniša Teri, Gabrijel Tomas i aktuelna svetska prvakinja na 100 metara Šakari Ričardson.

Srebro je osvojila štafeta Jamajke sa 18 stotinki zaostatka, dok je do bronze došla štafeta Velike Britanije.

Medalje su podeljene i desetobojcima, nakon što je završena poslednja disciplina - trka na 1.500 metara.

Zlato je osvojio Kanađanin Pirs Lepaž sa 8.909 bodova, njegov sunarodnik Damijan Vorner došao je do srebra sa 8.804 boda, a bronza je pripala takmičaru iz Grenade Lindonu Viktoru (8.756).

Sutra je u Budimpešti na programu poslednji dan takmičenja.