TREĆA MEDALJA ZA SRBIJU NA SVETSKOM PRVENSTVU: Arsalan osvojio bronzu u kategoriji do 72 kilograma

Treće mesto

Srpski rvački reprezentativac grčko-rimskim stilom Ali Arsalan osvojio je bronzanu medalju u kategoriji do 72 kilograma na Svetskom prvenstvu u Beogradu.

U fantastičnoj borbi za treće mesto, Arsalan je za samo tridesetak sekundi pobedio Japanca Šingoa Haradu tehničkim tušem rezultatom 9:0.

Ovo je već treća medalja za Srbiju na ovom šampionatu sveta, a ukupno 109 za našu zemlju na velikim takmičenjima.

Sjajni srpski reprezentativac je na putu do bronzanog odličja prvo savladao Iranca, Sorabija. Potom je u četvrtfinalu u veoma neobičnom meču izgubio od Roberta Fritča iz Mađarske sa 13:10 iako je vodio sa 10:5. U repesažu je pobedio Jamola Jumabeava iz Uzbekistana, takođe tehničkim tušem sa 12:3, da bi u potpunosti zablistao u duelu sa bronzu.

Treba istaći da je Arsalan prošle godine na Svetskom šampinotu osvojio zlato.