PROPUŠTA OSTATAK SEZONE: Skijašica Holdener dva meseca van staze zbog operacije skočnog zgloba

SKIJANJE

Švajcarska skijašica Vendi Holdener mogla bi da propusti ostatak sezone pošto će biti podvrgnuta operaciji skočnog zgloba.

Holdener se povredila tokom treninga u Italiji kada je slomila levi skočni zglob, navodi se u saopštenju Skijaškog saveza Švajcarske.

Holdener će biti podvrgnuta operaciji u Cirihu i mogla bi da odsustvuje oko dva meseca.

Ona će propustiti najmanje šest slaloma u Svetskom kupu, a još dva su na programu u martu.

Zauzela je treće mesto u slalomu u Kilingtonu prošlog meseca i to je bio njen 35. plasman na pobedničko postolje u toj disciplini u Svetskom kupu, u kome je ostvarila dve pobede.

Holdener je u slalomu osvojila srebro na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu 2018. a četiri godine kasnije bronzu u Pekingu.

Takođe ima i dve titule svetske šampionke u kombinaciji, a sa Švajcarskom je u ekipnoj konkurenciji osvojila zlato u 2018. godine.