DA LI JE OVO MOGUĆE?! Orlovi PROSULI PREDNOST i neshvatljivom igrom u završnici poklonili BOD Islandu!

RUKOMET

Rukometaši Srbije odigrali su nerešeno sa Islandom 27:27 (10:11) u prvom kolu Grupe C na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Islanđani su po prognozama bukmejkera biti apsolutni favoriti u ovom duelu, ali su snage na terenu od prvog minuta bile izjednačene.

Na prvi gol u ovom meču čekalo se više od pet minuta, a postigao ga je Uroš Borzaš (1:0). Usledio je period u kojem su golmani obe ekipe imali pune ruke posla i skupljali odbrane - za 15 minuta palo je ukupno šest golova (3:3). A pao je i direktan crveni karton za Vidmarsona - rukometaš Islanda je grubim udarcen u bradu srušio Borzaša posle čega je morala da interveniše i lekarska ekipa.

Milosavljev i Halgrimson su "začarali mreže", ali Gudjunson i Pešmalbek ipak pronalze put do gola (7:7), a kako se prvo poluvreme bližilo kraju Island je uspeo da stekne blagu prednost i na odmor ode sa golom viška (10:11).

Povratak na parket doneo je rezultatsku klacakalicu, da bi golovima Kojadinovića i Pešmalbeka stigli do solidne prednosti (17:14), koju su čuvali do 60. minuta (27:25) kada su neshvatljivim greškama dozvolili protivniku da uzme bod.

Naredni meč Srbija će igrati protiv Mađarske u nedelju od 20.30 časova.

Dejan Milosavljev

2. poluvreme

60. minut (27:27) - Kakva drama u samoj završnici! Palmarson postiže maestralan gol, najlepši na meču!

59. minut (27:25) - Uf, kakav gol Islanda! Đerona traži poslednji tajm-aut na meču

58. minut (27:24) - Kristenson izblokiran - Đorđić sa druge strane postiže još jedan pogodak, Orlovi su se bliži pobedi nad jednim od favorita za medalju na ovom šampionatu

57. minut (26:24) - Žestoka borba u Nemačkoj! Pešmalbek nastavlja da trese mrežu Halgrimsona, ali Island nalazi način se približi

55. minut (25:23) - Pešmalbek "kroz uši" golmanu šalje loptu i upisuje još jedan pogodak

54. minut (24:22) - Još jedan sedmeraca za Island - Kristenson uz varku savladao Milosavljeva sa penala, a onda Đorđić iz polja postiže gol

53. minut (23:21) - Kristenson sa sedmerca postiže pogodak

52. minut (23:20) - Island se ne predaje tako lako, Toni Đerona uzima tajm-aut. Marsenić se upsiuje u strelce, a potom pravi i faul, to mu je treći karton i on napušta igru.

50. minut (21:18) - Vanja Ilić i srbija uvećava prednost nad Islandom

48. minut (20:18) - Radivojević za +2

48. minut (19:18) - Brza kontra Islanđana, lopta je kod Elisona koji ju je sigurno smestio u mrežu

47. minut (19:17) - Fenomenalna igra srpskih Orlova - Kukuć postiže novi gol

46. minut (18:17) - Elison pogađa iz zicera

45. minut (18:16) - Islanđani ne koriste sedmerac - lopta odlazi preko gola! A onda i prelep gol Ilića

44. minut (17:16) - Velika borba na parketu! Island kažnjava sve greške u odbrani Orlova

42. minut (17:14) - Kojadinović, pa Pešmalbek i Orlovi imaju soldinu prednost

41. minut (15:14) - Samarson pogađa

40. minut (15:13) - Sjajan pogodak Uroša Kojadinovića

38. minut (14:13) - Kukić jedan na jedan sa golmanom Islanda i uspeva da zatrese mrežu

37. minut (13:13) - Manguson sa penala donosi izjednačenje Islandu

36. minut (13:12) - I Vejn se upisuje u strelce posle dobre finte

35. minut (12:12) - Smarason postiže lak gol posle greške u odbrani Orlova

33. minut (12:11) - Đorđić pogađa za novo vođstvo Orlova

32. minut (11:11) - Elison na sedmercu, ali Milosavljev brani

31. minut (11:11) - Radivojević postiže gol za izjednačenje

Srbija, Island, Miloš Kos

1. poluvreme

30. minut (10:11) - Pešmalbek ušao u seriju, tajm-aut Islanda pred poslednji napad u prvom poluvremenu - ništa od tog napada!

28. minut (9:11) - Pešmalbek pogađa (9:10), a onda i Island uzvraća (9:11)

27. minut (8:10) - Sjajan gol Borzaša, pa onda i odbrana našeg čuvara mreže

26. minut (7:10) - Pokušava Mirosavljević, ali Halgrimson zaustavlja taj udarac, brza kontra Islanda i eto gola - opet serija 3:0!

25. minut (7:9) - Gudjunson je uspeo da savlada Milosavljeva

23. minut (7:8) - Prekinuta je serija Orlova...

22. minut (7:7) - Izjednačenje - Pešmalbek pogađa mrežu Islanda!

21. minut (6:7) - Srbija ponovo prilazi rivalu, Nemanja Ilić je bio sam pred Halgrimsonom kojeg je lako savladao

20. minut (5:7) - Odmah je usledila reakcija Srbije (5:7), a onda i maestralna odbrana Milosavljeva

19. minut (4:7) - Island je se u seriji golova, te je selektor Toni Đerona prinuđen da uzme minut odmora

18. minut (4:5) - Lak gol Islanda, Kukić je bio u sjajnoj prilici sa druge strane, ali je Halgrimson opet bio nepremostiva prepreka

16. minut (4:4) - Marsenić postiže gol za vođstvo naše selekcije, a sa druge strane istom merom uzvraća Island

15. minut (3:3) - Milosavljev sjajno brani - upisao je petu odbranu na meču! Islanđani ne znaju kako da ga savladaju

14. minut (3:3) - Island postiže gol sa sedmerca (2:3), a onda se i Kukić upisuje u strelce (3:3)

13. minut (2:2) - Halgrimson je nepremostiva prepreka, šta taj čovek sve brani...

12. minut (2:2) - Gledamo izuzetno čvrstu igru u odbrani oba tima, golmani su "začarali mreže". Lekarske ekipe su na terenu, crveni karton za Island - Vidmarson završio meč posle grubog udarca u bradu Dejana Borzaša!

10. minut (2:2) - Odbrane su na izuzetnom nivou, nema šanse da se stigne do pogotka - Halgrimson samo skuplja odbrane

8. minut (2:2) - Velison pogađa za izjednačenje (2:2)

7. minut (2:1) - Posle prva tri brza gola, usledio je period u kojem su pune ruke posla imali golmani obe ekipe

6. minut (2:1) - Konačno! Borzaš se sjajno snašao za vođstvo Srbije (1:0), ali onda brza kontra Islanđana (1:1), a potom i cepelin Ilića (2:1)

5. minut (0:0) - Još uvek nema gola, Island je na terenu sa igračem manje, ali i pored toga "Orlovi" ne uspevaju da zatresu mrežu protivnika

2. minut (0:0) - Za sada odbrane oba tima na visini zadatka

18.00 - Meč je počeo!

UOČI MEČA

Rukometaši Srbije počinju sagu na Evropskom prvenstvu, a prvi rival će biti ekipa Islanda, koja je i ogroman favorit u ovom meču. Kladionice i bukmejkeri Islanđanima su dali ugolu apsolutnog favorita, a na izabranicima Tonija Đerone je da pokušaju da osujete sve te prognoze.

"Island ima mnogo igrača koji mogu da naprave razliku u igri jedan na jedan. Mnogo trče i drže visok tempo, ali znamo svoje prednosti i trudićemo se da ih adekvatno iskoristimo. Verujem u adekvatnu odbranu, dobru rolu naših golmana i da uz kvalitetan napad koji možemo da pružimo, imamo čemu da se nadamo na otvaranju prvenstva", naveo je selektor rukometaša.

Inače, srpski "orlovi" se nalaze u veoma teškoj grupi na ovom šampionatu, jer pored Islanda, čekaju ih i okršaji sa Mađarskom i Crnom Gorom.

"Naša grupa je najujednačenija na prvenstvu. Četiri ekipe koje u svakoj utakmici mogu da prevagnu na svoju stranu i to će sve biti teški i izazovni dueli. U drugim grupama, favoriti su izrazitiji, dok kod nas to nije slučaj. Verujem u mogućnosti svog tima, ali Island je ekipa koja ima igrače sa možda najboljim individualnim kvalitetima u napadu", rekao je Đerona.