SRBIJA POBEDOM ZAVRŠILA EVROPSKO PRVENSTVO: Delfini RAZBILI Rumune i osvojili sedmo mesto na EP u Hrvatskoj!

VATERPOLO

Vaterpolisti Srbije savladali su reprezentaciju Rumunije sa 18:7 u utakmici za sedmo mesto na Evropskom prvenstvu.

Najefikasniji kod Srbije bili su Dušan Mandić i Đorđe Lazić sa po četiri gola, a pratio ih je Strahinja Rašović sa tri pogotka.

Kod Rumunije bolji od ostalih bili su Valentin Vranćenau i Andrei Tepeluš sa po dva gola.

Srbija je prvi deo meča završila sa vođstvom od 5:1, gde je dominirala u napadu i tako od starta stavila do znanja Rumunima da ovde nemaju šanse.

Druga četvrtina je bila slična kao i prva, gde je Srbija držala kontrolu meča. Delfini su na poluvreme otišli sa prednošću od 8:3 i tu već rešili pitanje pobednika.

Najlošija četvrtina u igri Srbije je bila treća četvrtina u kojoj su srpski vaterpolisti se malo mučili u napadu i na kraju je treći period meča završen rezultatom 12:4.

Srbija sde raspucala u poslednjoj deonici i tako upisala pobedu sa kojom je završila ovo prvenstvo Evrope.

Ovo je bolji rezultat nego na prošlom Evropskom prvenstvu u Splitu, kad su Delfini završili kao deveti.

Početkom februara startuje Svetsko prvenstvo u Dohi, a Srbija će igrati u grupi zajedno sa Crnom Gorom, SAD i Japanom. Najbolja selekcije ide direktno u četvrtfinale, a selekcije koje budu na drugom i trećem mestu, nokaut fazu počinju utakmicama osmine finala.