SVETSKO PRVENSTVO U DOHI: Holanđanka Van Ruvendal šampionka sveta na 10 kilometara

PLIVANJE

Holandska plivačica Šeron Van Ruvendal osvojila je zlatnu medalju u trci na 10 kilometara na otvorenim vodama na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Ova 30-godišnja plivačica, olimpijska šampionka iz 2016. godine, do svog drugog svetskog zlata stigla je rezultatom 1:57:26,80.

Drugo mesto osvojila je španska plivačica Marija De Valdes (1:57:26,90), dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela Portugalka Anđelika Andre (1:57:28,20).

Aktuelna olimpijska šampionka, Brazilka Ana Marsela Kunja zauzela je peto mesto, sa četiri sekunde zaostatka za pobednicom.