Odbojkašima Zvezde novi Superkup

Odbojka

Odbojkaši beogradskih crveno-belih tako su odbranili ovaj trofej, koji im je prošle sezone pripao posle pobede nad "večitim rivalom" Partizanom posle pet setova velike borbe

Odbojkaši Crvene zvezde osvojili su Superkup Srbije. Oni su u meču koji tradicionalno obeležava početak nove sezone savladali novosadsku Vojvodinu u tri seta rezultatom 25:16, 25:22, 25:20. Meč je trajao 80 minuta.

Odbojkaši beogradskih crveno-belih tako su odbranili ovaj trofej, koji im je prošle sezone pripao posle pobede nad "večitim rivalom" Partizanom posle pet setova velike borbe. U ovoj utakmici ekipa iz Ljutice Bogdana nije imala većih problema. Dominirala je Zvezda od početka do kraja utakmice, a neizvesnost je viđena samo tokom drugog seta, u kojem je Zvezda morala dobro da se pomuči.

Novosađani su i početkom trećeg seta bili nešto bolji, poveli su sa 3:1, ali to je praktično bilo sve. Domaćin je tada preuzeo stvari u svoje ruke i priveo utakmicu kraju u svoju korist.