Evroliga: Remi Vojvodine i Sinteza

Vatrepolo

Sa sedam osvojenih bodova Novosađani dva kola pre kraja imaju solidne šanse da se plasiraju u dalje takmičenje

Vaterpolisti Vojvodine igrali su nerešeno sa ruskim Sintezom 6:6 (2:0, 1:2, 1:2, 2:2) u meču 6. kola C grupe Lige šampiona i sa sedam osvojenih bodova dva kola pre kraja imaju solidne šanse da se plasiraju u dalje takmičenje.

Mladi igrači Vojvodine su dobro počeli meč i borbenošću došli do vođstva koje su uspeli da sačuvaju i u drugoj četvrtini. Ipak, iskusniji tim iz Rusije u trećoj četvrtini dolazi do preokreta, ali se u poslednjih osam minuta ipak ulazi sa nerešenim rezultatom.

Nešto manje od tri minuta pre kraja Vojvodina ponovo dolazi do vođstva, ali šest sekundi pre kraja ruski tim uspeva da dođe do boda. Ipak, remi ide na ruku Vojvodini jer je dobila prvi meč u Kazanju i ima solidne šanse da se plasira u sledeću rundu.

Sledeći meč ekipa Vojvodine igra 6. februara u gostima protiv Barselonete koja je prva na tabeli sa maksimalnim učinkom.