MAJSTORICA ZA TITULU: Radnički razbio Zvezdu i izjednačio na 2:2

Vaterpolo

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca savladali su Crvenu zvezdu (13:9) u četvrtoj utakmici finalla nacionalnog plej ofa

KRAGUJEVAC - Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca savladali su Crvenu zvezdu (13:9) u četvrtoj utakmici finalla nacionalnog plej ofa, i time izjednačio na 2:2 u seriji koja će biti odlučena u petom meču, koji se u sredu igra na beogradskom plivalištu Tašmajdan

Prva četvrtina donela je čak šest golova, a interesantno da su za Radnički sve pogotke postigli Filipovići - Đorđe dva i Filip jedan, dok su za Crvenu zvezdu pogađali Strahinja Rašović, Avramović i Vapenski.

Radnički je u drugoj četvrtini bio efikasniji i bolji i dva puta imao dva gola prednosti. Zvezda je imala dosta problema u napadu, a postigla je samo jedan gol, delo Strahinje Rašovića. Prednost koju su krenuli da prave u drugojh četvrtini vaterpolisti Radničkog su uvećali u trećem nastavku. Sa četiri uzastopna gola tim iz Kragujevca je poveo sa 8:4, i to je bilo dovoljno da se utakmica prelomi.

Do kraja duela, Zvezda nije uspela da se vrati i radnički je izborio peti finalni duel, koji će se u sredu igrati na bazenu SC Tašmajdan u Beogradu.

Strahinja Rašović u kontri smanjuje na 5:4

Vedran Ćirković je postigao lep gol, a Radnički prvi put ima dva gola prednosti 5:3

Filip Filipović drugim golom donosi vođstvo Radničkom 4:3.