FURIOZNE SRPKINJE: Naše odbojkašice deklasirale Italiju na startu takmičenja na OI

Maksimalnih 3:0

Rio 2016 -

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije trijumfovala je protiv Italije u prvom kolu Grupe B na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Izabranice selektora Zorana Terzića igrale su sjajno u svim segmentima i zasluženo nanele težak poraz velikom rivalu - 3:0 (27:25, 25:20, 25:23).

Prvi set je bio najneizvesniji. Italijanke su propustile tri set lopte, pre nego što su Srpkinje došle do prve, i odmah je iskoristile - 27:25. U naredna dva seta Srbija je počinjala i sticala prednost koju je znala da sačuva.

Brankica Mihajlović je zabeležila 21 poen, Tijana Bošković 18...

Prethodno, u Grupi B Holandija je pobedila Kinu 3:2, dok su SAD bile ubedljive protiv Portorika 3:0.

Srbija će se 8. avgusta u drugom kolu sastati sa Portorikom.

Po četiri selekcije iz dve grupe plasiraće se u četvrtfinale.

Treći set:

25:23 - KRAJ!

22:19 - Osvojile su naše odbojkašice dva uzastopna poena.

20:19 - Italijanke su napravile seriju 5:0! Selektor Terzić zatražio je tajm-aut.

20:14 - Srpkinje nezadrživo grabe ka pobedi.

12:9 - Italija je smanjila zaostatak zajvaljujući, između ostalog, dva dobra čelendža svog selektora.

10:5 - Naše odbojkašice su u seriji.

6:3 - Posle rezultatske klackalice u uvodu, Srbija je stekla "plus tri".

Na utakmici su predsednik Srbije Tomislav Nikolić sa suprugom Dragicom, u društvu prvog čoveka CEV Aleksandra Boričića i Nenada Golijanina, predsednika OSS.

Drugi set:

25:20 - Srbija vodi 2:0 posle odlične igre!

23:18 - Sjajan blok Milene Rašić "jedan na jedan".

22:18 - Italijanke vraćaju nadu.

20:14 - Srpkinje su dodale gas i pobegle.

9:6 - Izabranice Zorana Terzića ne daju prednost.

6:5 - Italijanke su došle sebi i prišle Srpkinjama.

4:0 - Gde su stale u prvom, naše odbojkašice su nastavile u drugom.

Prvi set:

27:25 - Srbija vodi 1:0 u setovima iskoristivši prvu set loptu, posle tri propuštene šanse Italije.

24:24 - Naša reprezentacija stiže do izjednačenja na set loptu za rivalke.

21:23 - Italija dolazi do prednosti u finišu.

18:18 - Posle tajm-auta uzvraćaju Italijanke.

18:16 - As Milene Rašić za novo vođstvo Srbije od dva poena.

15:16 - Italijanke su u naletu, ponovo vode.

14:14 - Tri vezana poena Italije za izjednačenje.

12:10 - Naša reprezentacija je prvi put na dva poena razlike.

10:10 - Igra se poen za poen.

8:7 - Brankica Mihajlović iz zadnje linije za vođstvo Srbije.

5:5 - Italijanke su bolje otvorile meč, ali su Srpkinje uspele da izjednače.