(FOTO) MOĆNE SRPKINJE: Naše odbojkašice deklasirale Portoriko i došle nadomak četvrtfinala

Još ni set nisu izgubile

Rio 2016 -

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Portoriko 3:0 (29.27, 25:18, 25:20) u meču 2. kola Grupe B olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru.

Izabranicama selektora Zorana Terzića to je druga pobeda u Riju, jer su prethodno, takođe maksimalnim rezultatom, savladale Italiju, pa ih sada samo teorija deli od plasmana u četvrtfinale.

Naravno, Srpkinje će pokušati da u nastavku takmičenja u grupnoj fazi obezbede što bolju poziciju pred eliminacione borbe, a slede im dueli sa SAD, Kinom i Holandijom.

Naše odbojkašice su dobro počele meč, imale i pet poena prednosti, ali su se sredinom prvog seta opustile i dozvolile rivalkama da finiš učine dramatičnim - 21:21. Dugo se igralo poen za poen, dok Milena Rašić blokom nije prekinula neizvesnost - 29:27.

U drugom setu se vodila izjednačena borba dok Srpkinje nisu dodale gas i od 8:7 za tili čas stigle do 16:8. U nastavku su rutinski privele set kraju - 25:18.

Nisu se Portorikanke predavale ni u trećem setu, u kome su uspele čak i povedu 14:13. Međutim, kada se set "lomio", do izražaja je došao kvalitet, pa je Srbija taj deo igre dobila rezultatom 25:20.

Brankica Mihajlović je direktno osvojila 16 poena, Jovana Brakočević 13, Milena Rašić sedam, a Jovana Stevanović i Stefana Veljković po pet.

Utakmicu u dvorani "Marakanazinjo" gledalo je oko 5.000 gledalaca.

Naša reprezentacija igraće meč 3. kola sa Amerikankama u sredu.

Dača Ikodinović podržava svoju devojku Maju Ognjenović, Foto: Kurir sport/Gojko Filipović

Treći set:

25:20 - KRAJ!

19:17 - Lomi se set, Srpkinje su ubrzale.

17:17 - Rezultat je na klackalici.

13:14 - Portorikanke vode! Posle dugo vremena.

13:11 - Srbija ponovo ima prednost najviše zahvaljujući servisima Maje Ognjenović.

10:10 - Portorikanke ne odustaju!

8:5 - Srpkinje beže. Na "plus 3" su došle asom Milene Rašić.

Drugi set:

25:18 - Srpske odbojkašice su drugi set rutinski privele kraju.

19:12 - Srbija lagano ide ka osvajanju drugog seta.

16:8 - Naša reprezentacija je dodala gas i sjajnom serijom došla na "plus 8"!

8:7 - Portorikanke ne dozvoljavaju Srpkinjama da se odlepe.

Prvi set:

29:27 - Blokom Milena Rašić stavlja tačku na ovaj set!

27:27 - Srpkinje su slavile osvajanje prvog seta... Međutim, selektor Portorika je zatražio čelendž, koji je pokazao da je lopta zakačila srpski blok, pa je sudija preinačio odluku i poen dodelio Portorikankama.

26:26 - Igra se poen za poen.

21:21 - Sjajnom odbranom Portoriko dolazi do izjednačenja i donosi dramu u finiš seta.

20:19 - Portorikanke su kaznile opuštanje Srpkinja, pa je Terzić zatražio tajm-aut.

19:15 - Uprkos greškama, izabranice selektora Zorana Terzića na "suvi kvalitet" održavaju razliku.

17:15 - Srpkinje su već poklonile rivalkama šest poena - četiri servis greške i dve greške u polju.

16:14 - Portorikanke se ne predaju.

15:10 - Rašić i Mihajlović blokom donose Srbiji "plus pet".

9:5 - Uspevaju naše devojke da održe prednost.

4:1 - Srpkinje su ozbiljno shvatile meč, što se vidi već na početku, iako važe za velike favorite.