LUDI PREOKRET: Jovana Jakšić spasila 3 meč lopte i izborila četvrtfinale Montereja

Uspeh karijere srpske teniserke

Jakšićeva je do najboljeg rezultata u karijeri stigla pošto je u osmini finala nadigrlaa Tajlanđanku Luksiku Kumkum 2:1, po setovima 3:6, 7:6 (5), 7:6 (2). Meč je trajao dva časa i 44 minuta

MONTEREJ - Srpska teniserka Jovana Jakšić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u meksičkom Montereju.Jakšićeva je do najboljeg rezultata u karijeri stigla pošto je u osmini finala nadigrlaa Tajlanđanku Luksiku Kumkum 2:1, po setovima 3:6, 7:6 (5), 7:6 (2). Meč je trajao dva časa i 44 minuta.Naša teniserka je u desetom gemu drugog seta uspela da spasi 3 meč lopte, a onda je u taj-brejku uspela da stigne do izjednačenja u setovima.Jakšićeva je gubila 2:0 u gemovima u trećemm setu, a onda je uspela da napravi preokret i da u taj-brejku dođe do pobede.Srpkinja će u četvrtfinalu igrati sa pobednicom duela između Amerikanki Julije Boserup i Aleksandre Kik. Naša teniserka je trenutno na 137. mestu WTA liste, ali će sigurno napredovati posle ovog rezultata.Na ovom turniru nastupa i Ana Ivanović, koja će u osmini finala igrati protiv Kanađanke Aleksandre Voznijak.WTA turnir u Montereju igra se za nagradni fond od 500.000 dolara.