KRAJ CRNE SERIJE: Jelena posle pet poraza konačno savladala Radvansku za novo polufinale

Savršen dan srpskih tenisera u Rimu

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković savladala je Poljakinju Agnješku Radvansku sa 6:4, 6:4 i tako se pridružila Ani Ivanović i Novaku Đokoviću u polufinalu turnira u Rimu

RIM - Najbolja srpska teniserka Jelena Janković kompletirala je savršen dan srpskih tenisera u Rimu.Jankovićeva je u četvrtfinalu savladala Poljakinju Agnješku Radvansku sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4, posle jednog sata i 47 minuta igre. To je bio sedmi međusobni duel Srpkinje i Poljakinje, a Jelena je ovom pobedom konačno uspela da prekine crnu seriju protiv Radvanske. Naime, Jankovićeva je dobila samo njihov prvi duel na Rolan Garosu 2008. godine (6:3, 7:6), dok je njena protivnica posle toga vezala čak pet pobeda, a poslednju ove sezone u četvrtfinalu Indijan Velsa (7:5, 2:6, 6:4). Jelena je bila slobodna na startu takmičenja, u drugom kolu joj je Ruskinja Svetlana Kuznjecova predala meč u drugom setu (6:2, 4:0), dok je u trećem kolu eliminisala Italijanku Flaviju Penetu (6:2, 6:3). Jankovićeva će u polufinalu odmeriti snage sa Italijankom Sarom Erani, koja je eliminisala Kineskinju Na Li sa 6:3, 4:6, 6:2. TOK MEČAII setI u drugom setu se vodi izjednačena borba. Radvanska sigurnim servisom stiže do prvog gema u drugom setu, ali je Jelena prati u stopu. Po istom scenariju odvijaju se i naredna dva gema. Poljakinja igra mnogo sigurnije u nastavku i bez problema osvaja i peti gem za vođstvo od 3:2. Zahvaljujući boljoj igri, ona u sledećem gemu prva stiže do brejka u drugom setu.Međutim, vođstvo protivnice nije uzdrmalo Jankovićevu, koja odmah uzvraća udarac i uspeva da se vrati rezultatski u meč. Jelena igra veoma stabilno i maksimalno koristi sve greške protivnice. Radvanska u finišu gubi korak sa Srpkinjom, koja Poljakinja u finišu nije imala odgovor na sjajne bekhende Jankovićeve koja u furioznoj završnici pravi veliki preokret.Jelena maestralnom igrom u nizu osvaja poslednja četiri gema i posle jednog sata i 47 minuta igre pridružuje se u polufinalu Ani Ivanović i Novaku Đokoviću. Ana je u četvrtfinalu savladala Španjolku Karlu Suarez Navaro, dok je Novak eliminisao Španca Davida Ferera. I set Jelena je ušla u meč veoma motivisana. Jankovićeva je od prvog poena igrala veoma dobro i već na samom startu uspeva da oduzme servis Poljakinji. Srpska teniserka je bila sigurna i na svom servisu pa neočekivano lako stiže do prednosti. Kiša je pretila da odloži početak ovog duela, a Radvanska nije bila previše srećna zbog odluke da meč ipak počne.Jankovićeva je i u trećem gemu imala veliku priliku da stigne do dva brejka prednosti, ali se Poljakinja na kraju odbranila i smanjila na 2:1. U nastavku seta vodi se izjednačena borba a Jelena za sada, bez većih problema čuva prednost sa početka meča. Peti gem je obeležila nova propuštena prilika Srpkinje koja ponovo ne uspeva da oduzme servis rivalki. I u narednom gemu viđena je velika borba, igralo se čak deset minuta, ali je Jankovičeva na kraju stiže do vođstva od 4:2. Najbolja srpska teniserka izdržala je sve napade Radvanske u prvom setu i u desetom gemu stiže do set lopte. Jelena nije uspela da završi posao iz prve, ali realizuje drugu za 6:4 i vođstvo od 1:0 u setovima