(VIDEO) POBEDA ZA POLUFINALE: Đoković se mučio sa Lopesom i izborio meč sa Čilićem

Četvrtfinale US Opena

Srpski teniser odigrao prilično težak meč, a rešio ga je u taj-brejku četvrtog seta

Srpski teniser Novak Đoković izborio je plasman u polufinale US Opena pošto je u četvrtfinalu savladao Španca Felisijana Lopesa sa 3:1, po setovima 6:1, 3:6, 6:3, 7:6 (2).

Đoković će u polufinalu igrati protiv Hrvata Marina Čilića, koji brani titulu u Njujorku.

Ovo je bila šesta pobeda srpskog tenisera u isto toliko međusobnih duela.

Prvi teniser sveta nastavio je niz koji traje od 2007. godine da u Njujorku stiže makar do polufinala.

Đoković je do sada igrao pet finala i jednom trijumfovao na terenima Flešing Medouza.

Meč je kasnio punih dva sata jer su sva tri prethodna duela igrana na "Artur Ešu" trajala dosta dugo i sa maksimalnim brojem setova.

Meč Đokovića i Lopesa počeo je po njujorškom vremenu u 22.30, a gotovo neverovatan je podatak da je temperatura u tom trenutku iznosila 28 stepeni.

4. SET

7:6 - Gotovo je. Đoković je odigrao sjajno taj-brejk, prepustio rivalu samo dva poena.

6:6 - Igra se taj-brejk.

5:6 - Lopes je izborio makar taj-brejk.5:5 - Nastavlja se niz servisera.

4:5 - Lopes nema dramu u gemovima kada servira.

4:4 - Još jedan težak gem servis za Đokovića, srećom bez brejk prilike za Lopesa.

3:4 - Novak ne uspeva da ugrozi servis Španca.

3:3 - Još jedan gem za infarkt na servis Đokovića. Srpski teniser suočio se sa nove dve brejk lopte, ali se izvukao odličnim servisima.

2:3 - Za sada oba tenisera servisima osvajaju gemove. Nijedna brejk lopta nije viđena do sada.

2:2 - Sjajnim forhendom Đoković je stigao do izjednačenja u gemovima. U ovom gemu je upisao i četvrti as u meču. Lopes je do sada 12 puta odservirao as.

1:2 - As servisom Lopes je završio gem u kome je Đoković osvojio dva poena.

1:1 - Đoković se revanširao istom merom Lopesu, prvi gem u ovom setu osvojio je sa nulom.

0:1 - Lopes uzima prvo gem u četvrtom setu sa nulom.

3. SET

6:3 - Đoković sa nulom dobija ovaj gem, samim tim i treći set za vođstvo 2:1. Ovaj set trajao je 38 minuta. 5:3 - Sjajnim servisima Lopes je uspeo da smanji rezultat.

5:2 - Đoković je bio u vrlo nezgodnoj situaciji jer se suočio sa dve vezane brejk lopte. Ipak, osvojio je naredna četiri poena, a drugim asom u meču osvojio peti gem.

4:2 - Lopes nije izgubio nijedan poen na svoj servis.

4:1 - Gem bez uzbuđenja, Đoković siguran na servisu.

3:1 - Dobar servis omogućio je Lopesu da osvoji prvi gem u trećem setu.

3:0 - Đoković je potvrdio brejk gemom u kome je isključivo svojim netipičnim greškama držao Lopesa u igri. Ipak, Španac od 30:30 nije mogao više.

2:0 - Još jedan neobičan gem. Lopes je odservirao dve duple servis greške i omogućio srpskom teniseru da stekne prednost već na startu trećeg seta.

1:0 - Lak početni gem za Đokovića na startu trećeg seta. Srpski teniser je servirao i izgubio jedan poen.

2. SET

3:6 - Lopes stiže do izjednačenja. Neobičan gem, najduži u meču. Đoković je propustio šansu za brejk. Prvo su ga sudije oštetile pri jednom poenu, a zatim je napravio veliku grešku kada je imao priliku da bira gde će uputiti udarac. Umesto toga Lopes je stigao do seta posle 41 minuta.3:5 - Đoković je zadržao svoj servis i smanji rezultat, ali će Španac u narednom gemu servirati za drugi set.

2:5 - Čak tri asa, ukupno osam, odservirao je Lopes u ovom gemu. Ono što je za Španca dobro jeste da drži brejk prednosti.

2:4 - Gem bez većih uzbuđenja pripada Đokoviću.

1:4 - Netipične greške Đokovića u ovom periodu meča. Lopes to koristi i osvaja novi gem.

1:3 - Sa nulom dobija Đoković svoj prvi gem u drugom setu.

0:3 - Španac je potvrdio brejk i poveo sa ubedljivih tri gema prednosti. Nekako lagano i brzo je Lopes stigao do ove prednosti.

0:2 - Brejk Lopesa. Ne služi Đokovića prvi servis, u prvom setu je imao samo 30 odsto. Španac je to iskoristio i sa svojom specifičnom igrom izlaska na mrežu naterao Đokovića na nekoliko grešaka.

0:1 - Lopes je osvojio prvi gem u drugom setu na svoj servis. Đoković je propustio jednu brejk loptu, a Lopes je iskoristio treću priliku za gem.

1. SET

6:1 - Za samo 25 minuta Đoković je prvi set rešio u svoju korist.

5:1 - Prvi gem u meču za Španca i to bez izgubljenog poena.5:0 - Sa nulom Đoković osvaja gem.

4:0 - Dupla servis greška Lopesa oogućila je Đokoviću da stigne do dva brejka prednosti u prvom setu.

3:0 - Uz jedan izgubljeni poen Đoković bez većih problema potvrđuje brejk.

2:0 - Brejk Đokovića! Ono što Lopes nije uradio u prvom gemu jeste srpski igrač. Iskoristio je prvu brejk šansu posle neiznuđene greške rivala.

1:0 - Đoković je prvi servirao. Osvojio je prva dva poena, a onda je Lopes nanizao tri poena i stigao do prve brejk šanse. Ipak, dobrim servisima Đoković je sačuvao gem.