NOVAK SAZNAO PROTIVNIKA U FINALU: Tim posle preokreta slomio Zvereva! Đoković protiv Austrijanca za osmu titulu!

australijan open

Austrijski teniser Dominik Tim plasirao se danas u finale Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je u pobedio sedmog tenisera sveta Aleksandra Zvereva iz Nemačke posle četiri seta, 3:6, 6:4, 7:6, 7:6.

Tim, peti teniser sveta, pobedio je posle tri sata i 32 minuta.

Teniseri su na početku prvog seta razmenili brejkove, a posle toga su osvajali gemove na svoje servise, sve do rezultata 3:3. Zverev je posle toga osvojio četiri uzastopna gema i poveo u meču.

Tim je dobro počeo drugi set, poveo je sa 3:1, ali je Zverev uspeo da vrati brejk i izjednači na 3:3. Austrijanac je odmah u narednom gemu ponovo oduzeo servis Zverevu i poveo sa 4:3. On je do kraja seta sačuvao prednost brejka i izjednačio.

Tim je i u trećem setu poveo sa 3:1, a Zverev je izjednačio na 3:3. Nemac je u 10. gemu imao dve set lopte ali nije uspeo da ih iskoristi, obojica su zatim osvajali gemove na svoje servise pa je odigran taj-brejk, koji je Tim dobio sa 7:3.

Teniseri su u četvrtom setu bili sigurni u gemovima na svoje servise, pa je pobednika odlučio taj brejk, koji je Tim dobio sa 7:4 i plasirao se u finale.

Tim će u finalu, u nedelju od 9.30 igrati protiv branioca titule, sedmostrukog šampiona Australijan opena Novaka Djokovića.

ČETVRTI SET:

7:6 - Tim je napravio mini brejk već na početku taj- breka i uspešno sačuvao prednost, za plasman u finale AO.

6:6 - Igraće se taj-brek

5:5 - I dalje bez brejka 5:5

3:3 - Tim i Zverev bez problema čuvaju svoj servis

2:2 - Nema brejka u četvrtom setu, oba igrača sigurna na svoj servis.

TREĆI SET:

7:6 Pošto nije bilo brejka osvajač drugog seta rešen je u taj-brejku u kom se bolje snašao Tim za vođstvo od 2:1 u setovima.

5:5 I jedan i drugi teniser ljubomorno čuvaju svoj servis, ali je svaki gem veoma napet, gledamo duge razmene

3:3 Vraća brejk Zverev!

2:1 Napravio je Tim brejk u trećem gemu, u sledećem će servirati za potvrdu.

DRUGI SET

6:4 Austrijanac izjednačava u setovima. Napravio je ključan brejk u sedmom gemu a posle čuvao svoj servis, jako zanimljiv meč nas očekuje u nastavku.

3:3 Vratio se Nemac nakon što je Tim imao prednost od 3:1

2:1 Tim pravi brejk u trećem gemu u sledećem servira za potvrdu brejka.

PRVI SET

3:6 Zverev je uzeo svoj servis te je napravio brejk na Timov i onda sa nulom potvrđuje brejk i pravi novi za prvi set.

3:2 Nakon što su razmenili brejkove sad svako čuva svoj servis.

2:1 Serije brejkova na startu. Prvo je Tim izgubio svoj servis, da bi posle napravio ribrejk na servis Zvereva i onda je konačno uzeo svoj servis.

Ova dva tenisera do sada su se sastajala osam puta, skor je 6:2 u korist Tima.