ZVEREV BOLJI OD ŠAVRCAMANA: Ishod po meri Novaka! Đoković OVAKO može do polufinala već posle dva meča

završni masters u londonu

Argentinski teniser Dijego Švarcman je u drugom kolu Završnog mastersa u Londonu poražen od Aleksandra Zvereva 6:3, 4:6, 6:3.

Nakon dva kola Zverev je sa polovičnim učinkom ostao u igri za narednu rundu, dok je Švarcman u vrlo nezavidnoj poziciji sa gotovo nikakvim šansama za dalji plasman.

Ovakav rasplet meča ide na ruku prvom teniseru sveta Novaku Đokoviću, koji ima priliku da već posle dva kola osiguran plasman u polufinale. To će se desiti ukoliko Srbin u meču koji se igra u sredu od 21 čas u dva seta savlada Rusa Danila Medvedeva.

Iako je već u trećem gemu dozvolio protivniku brejk, Zverev se do kraja seta vratio i stigao do prednosti od 1:0.

Usledio je odgovor Švarcmana koji je u drugom setu uzvratio i sa dva dobijena i jednim izgubljenim brejkom poravnao rezultat.

Odlučujući set pripao je Zverevu koji je u petom gemu otkinuo brejk, a zatim i prvi vođstvu od 5:3 još jedan, što je bilo dovoljno da se na kraju raduje.