KRAJ ZA MIOMIRA: Kecmanović odigrao odlično, ali izgubio od Monfisa

masters u parizu

Srpski teniser Miomir Kecmanović izgubio je u prvom kolu mastersa u Parizu, pošto je bolji od njega bio domaći teniser Gael Monfis sa 4:6, 7:5, 6:3.

Kecmanović je bio siguran od starta duela i već u trećem gemu stavio na muke rivala. Rutinski je sačuvao servis u nastavku prvog seta i nakon manje od pola sata igre poveo u ovom duelu.

Drugi set je bio mirniji, sve do 11. gema, kada je Monfis stigao do dve brejk, odnosno set lopte.

Bio je u tim momentima 22. igrač sveta raspoložen, nošen domaćim navijačima, raspalio je forhend pasing-šot i izjednačio rezultat u setovima.

Umalo je Francuz stigao do brejka na startu odlučujućeg seta, u prvom gemu nije bio uspešan, baš kao ni Miomir u narednom.

Ipak, Monfis je ključni brejk napravio u šestom gemu, nešto kasnije stigao do trijumfa i zakazao okršaj sa Adrijanom Manarinom.

U narednom kolu Monfisa čeka zemljak Adrijan Manarino, koji je eliminisao Nikoloza Basilašvilija.