POLJAK ČEKA NOVAKA: Hurkač prvi polufinalista mastersa u Parizu

masters

Poljski teniser Hubert Hurkač plasirao se danas u polufinale mastersa u Parizu pošto je pobedio Australijanca Džejmsa Dakvorta sa 6:2, 6:7, 7:5.

Meč između Hurkača i Dakvorta, 10. i 55. tenisera sveta trajao je dva sata i 13 minuta

Prvi set Hurkač je dobio nakon dva napravljena brejka, dok je u drugom setu prvi do brejka došao Dakvort (4:2).

Poljak je odmah uzvratio brejk, i do kraja seta oba tenisera su sačuvala svoj servis. Dakvort je u taj-brejku bio bolji rezultatom 7:4.

Brejka nije bilo u odlučujućem trećem setu, sve do 12. gema, kada je Hurkač uspeo da iskoristi treću brejk i meč loptu.

Hurkač je ovom pobedom osigurao plasman na završni masters turnir, koji se od 14. do 21. novembra igra u Torinu.

U polufinalu Hurkač će igrati protiv boljeg iz meča, u kojem se danas sastaju prvi igrač sveta Novak Djoković i Amerikanac Tejlor Fric.