NAJLUĐI MEČ NA AUSTRALIJAN OPENU: Kirjos igrao za Novaka i publiku pa napravio SPEKTAKL! Na kraju pobeda Medvedeva (VIDEO)

vrhunski duel

Odličan meč je odigrao Nik Kirjos, ali to je bilo dovoljno tek za osvajanje jednog seta.

Australijanac je izgubio od Danila Medvedeva rezultatom 7:6 (7:1), 6:4, 4:6, 6:2.

Odličan meč je trajao nešto duže od tri sata, a na kraju je Kirjos ostao bez koncentracije što je Rus iskoristio.

A, delovalo je da bi meč mogao da ode u peti set pošto je Kirjos bio u velikom naletu, a atmosfera na Rod Lejver Areni je dostigla vrhunac.

Posebno su impresivni načini na koje je Australijanac osvajao i proslavljao najluđe poene.

Ipak, Medvedev je očekivano bio mirniji od svog protivnika, a kvalitetom je uspeo da napravi razliku i obezbedi plasman u treće kolo.

Rus je bio miran i u taj-brejku prvog seta kada je Kirjos imao šansu da povede u setovima, a nije paničio ni u kritičnim momentima na početku četvrtog seta kada je Australijanac imao i brejk loptu.

Nakon što se odbranio, Medvedev je u potpunosti povratio kontrolu i na kraju rutinski završio posao.

Kirjos je mogao da učini uslugu Novaku Đokoviću i zaustavi Rusa na putu do titule i prvog mesta na ATP listi, a i tokom ovog meča je trošio snagu na zanimljive proslave, rasprave sa sudijom i sličnim stvarima nevezanim za samu igru.