NADAL UBEDLJIV, NOVAKA NIGDE: Đoković miljama daleko od Završnog mastersa

atp trka

Najbolji teniser sveta Novak Đoković je nalazi se tek 130. mestu ovogodišnje ramg liste sa samo 90 osvojenih poena.

Ta lista je bitna zbog trke za plasman na Završni turnir u Torinu je uveliko u toku.

Novak je zbog problema sa vakcinacijom igra samo na turniru u Dubaiju, gde je osvojio 90 poena

Od srpskih igrača, manje bodova od Đokovića osvojio je samo Laslo Đere.

Ubedljivo najbolji je trenutno Rafael Nadal.

Španac ima fantastičan start sezone, osvojio je tri titule i igrao jedno finale, Indijan Velsa, u kojem je izgubio od Tejlora Frica.

Ovosezonski skor mu je 20-1, a ono što ga u ovim momentima brine, jeste povreda rebara, zbog koje ga na terenu neće biti do Mastersa u Madridu početkom maja, najmanje.

Nadalovi uspesi u Melburnu, Akapulku i Kaliforniji doneli su mu 3.350 bodova, sa kojima suvereno drži vrh.

Sledi Danil Medvedev sa 1.720, zatim spomenuti Fric sa 1.430, a preko 1.000 poena imaju Feliks Ože-Aljasim, Andrej Rubljov i Stefanos Cicipas.