CICIPAS ODBRANIO MONTE KARLO! Grk preko Novakovog dželata do titule u Kneževini

MASTERS

Grčki teniser Stefanos Cicipas osvojio je danas titutlu na turniru u Monte Karlu, nakon što je u finalu u dva seta pobedio Španca Alehandra Davidoviča Fokinu 6:3, 7:6.

Cicipas, peti teniser sveta, pobedio je Španca, 46. na ATP listi, nakon sat i 37 minuta igre.

U prvom setu Grk je prvi stigao do brejka, u trećem gemu, ali je već u narednom gemu Španac uspeo da vrati izgubljeni brejk i izjednači rezultat na 2:2. Odlučujući brejk Cicipas je napravio u osmom gemu i u narednom gemu odservirao za pobedu u prvom setu.

U drugom setu viđena su po dva brejka na obe strane, pa je set rešavan u taj-brejku. U taj-brejku Cicipas je uspeo tri puta da oduzme servis protivniku i slavi sa 7:3.

Cicipas je današnjim trijumfom stigao do osme titule u karijeri, a prve u ovoj sezoni.