BOLAN PORAZ NEMOĆNOG NOVAKA U BEOGRADU! Rubljov osvojio Serbia open, Đoković ostao bez snage u 3. setu i izgubio ga 6:0!

šteta

Najbolji teniser sveta Novak Đoković izgubio od Rusa Andreja Rubljova u finalu Serbia opena - 1:2 (2:6, 7:6, 0:6)

Novak Đoković potpuno je pao u trećem setu finala Serbia opena. Srpski as ostao je bez snage što je Andrej Rubljov iskorstio i došao do titule. Rezultat u trećem setu sve govori - 0:6.

Ogromna sparina u Beogradu i činjenica da Nole nije maksimalno spreman uticala je na ono što se desilo u trećem setu. Dok je imao snage Đoković je igrao ravnopravno sa sjajnim rivalom, a u ključnim momentima bio je i bolji.

Prvi set potpuno je pripao ruskom asu, koji je sjajno servirao i sa pet vezanih gemova došao je do prednosti. Drugi deo igre obeležila je velika borba koja je trajala čak 80 minuta. Đoković je imao u tom delu meča čak sedam set lopti! Rus se provukao šest puta, ali sedmi put nije uspeo, pa je Nole došao do izjednačenja. O trećem setu već smo sve rekli.

1 / 2 Foto: Starsport

Jedno je izvesno. Novaku nedostaju mečevi. To može da bude veliki problem pred Rolan Garos.

Važno je reći da je Serbia open (ATP 250) poslao fantastičnu sliku iz Beograda u svet. Pune tribine, fantastična atmosfera.. Bilo je pravo uživanje pratiti svih ovih dana ovaj veliku turnir.

Nema sumnje da Beograd zaslužuje i turnir iz kategorije 500. Nadamo se da ćemo u budućnost doći i do tog nivoa.

Novak Đoković

OVAKO JE IZGLEDAO TOK MEČA:

3. SET

0:6 - Kraj. Sa nulom Rus osvaja treći set.

0:5 - Čini se da je sve ovde gotovo. Rus ima ogromnu prednost.

0:4 - Ne vredi. Novak gubi lagano još jedan servis gem.

0:3 - Novak kao da nema snage... Ne stiže loptice koje šalje Rubljov preko mreže.

0:2 - Rus pravi brejk. Vidno je iscrpljen srpski as. To se najbolje vidi kod servisa koji su jako slabi.

0:1 - Šteta! Imao je Novak dve brejk lopte na početku trećeg seta, ali se Rubljov izvukao.

Da rezimiramo drugi set - videli smo svašta! Pravi rolerkoster. Imao je Novak čak sedam set lopti, propustio je šest, a onda mu je Rubljov pomogao. Rus je na sedmoj set lopti za Novaka promašio zicer na mreži i omogućio srpskog asu da dođe do izjednačenja. Paklena sparina obeležila je ovaj deo igre. U jednom momentu teniseri su jedva stajali na nogama.

2. SET

7:6 - IDEMOOOOOOO! IZJEDNAČENJE! Novak je došao do drugog seta posle velike borbe u taj-brejku (7:4).

U toku je taj-brejk u prvom setu. Novak posle šest odigranih poena vodi - 4:2.

6:6 - Još tri set lopte nije iskoristio Novak. Kakva drama!

6:5 - Rubljov je imao brejk loptu, ali se Novak digao i osvojio gem. Srpski as delovao je baš loše na terenu, kao da nema snage, pravo je čudo što je uspeo da dobije ovaj gem!

5:5 - Epski gem nažalost pripao je Rubljovu. Igralo se duže od 10 minuta! Imao je Novak dve set lopte, ali ih nije iskoristio. Gledali smo vrhunski tenis, nekoliko poena za pamćenje.

5:4 - Ovo je bilo izuzetno važno. Đoković osvaja servis gem sa novim lopticama. Pritisak je sada na strani ruskog tenisera.

4:4 - Rubljov igra bolje, lakše dolazi do poena u ovim momentima. Ulazimo u uzbudljivu završnicu seta.

4:3 - Važan servis gem za Noleta! Oduševljenje publike na Dorćolu.

3:3 - Vratio se Andrej na nivo igre iz prvog seta. Odlično servira.

3:2 - Novak dolazi do gema. Rus je osvojio prvi poen, ali je potom Novak vezao četiri odlična poena.

2:2 - Nije dobro. Rubljov poprilično lako osvaja svoj servis gem.

2:1 - Očekivali smo da Novak nastavi u sjajnom ritmu u kome je počeo set, ali... Rubljov dolazi do brejka.

Serbia open

2:0 - Ma, to je to! Brejk! Probudio se Novak! Osvojio je servis gem rivala i to bez izgubljenog poena. Đoković je došao do osam vezanih poena!

1:0 - Konačno! Prekinuta serija Andreja od pet vezanih gemova. Mada, nije bilo lako jer je Rus imao 0:30. Budi se Novak!

Da rezimiramo viđeno u prvom setu. Novak je počeo dobro, ali je posle neiskorišćene brejk lopte potpuno stao. Rubljov je osetio svoju šansu i počeo da igra na vrhunskom nivou. Vezao je čak pet gemova i potpuno zasluženo došao do vođstva u setovima.

1. SET

2:6 - Odlični Rubljov! Novak je po običaju na Serbia openu izgubio prvi set, kao i na svakom meču do sada.

2:5 - Novi brejk za ruskog asa. Fantastično igra Andrej, u momentima kada se lomio ovaj gem prikazao je vrhunski tenis.

2:4 - Baš moćno deluje Rubljov. Osvaja i 10. poen za redom! Novak je u minus fazi. Nadamo se prolaznoj.

2:3 - Brejk! Ruski as dolazi do prvog brejka na meču. I to furiozno - bez izgubljenog poena.

2:2 - Imao je Novak brejk loptu, ali ruski as je uspeo da sačuva servis. Šteta!

POGLEDAJTE JEDNU IZUZETNO ZANIMLJIVU FOTKU SA TRIBINA:

2:1 - Novak sa dva izgubljena poena u gemu dolazi do vođstva. Sjajno serviraju obojica tenisera na startu finala.

1:1 - Bez izgubljenog poena ruski as dolazi do prvog servis gema na meču.

1:0 - Siguran početka Novaka. Za razliku od meča protiv Kačanova, Đoković je sada od starta krenuo sa veoma dobrim servisima.

Serbia open

14.11 - Počinje finalni meč pred više od 8.000 gledalaca!

14.04 - Pre početka meča Novak i Rubljov su se tucali jajima kako bi se odredilo ko prvi servira. Rus je pobedio i izabrao da prvi prima servis. Nadamo se da mu je to jedina pobeda danas.

POGLEDAJTE KAKO JE TO IZGLEDALO:

13.57 - Njegova reč ima težinu. Obično retko greši kada je u pitanju procena zbivanja u belom sportu. Pročitajte komentar teniskog eksperta Vuka Brajovića pred finalni meč.

13.50 - Šta kažu kvote pred finale? Đoković ima ulogu favorita. Trijumf srpskog asa plaća 1,40, dok pobeda Rusa donosi koeficijent 2,85.

13.40 - Novak će imati ogromnu podršku sa tribina. Između ostalog i od strane bivšeg trenera.

13.30 - Zagrevanje pred finale

Novak će pred punim tribinama centralnog terena na Dorćolu napasti treću titulu u prestonici Srbije.

Srspki as je u polufinalu bio bolji od Karena Hačanova, a sjajni Rubljov je eliminisao Italijana Fabija Fonjinija.

Zanimljivo, ovo će biti njihov tek drugi međusobni susret, a prošle godine na Završnom Mastersu u Torinu bolji je bio Đoković.

ATP turnir u Beogradu je iz serije 250 i igra se za nagradni fond od 534,555 evra.