ALKARAZ SVE BLIŽI VELIKOM DUELU SA NOVAKOM: Španac počistio Nemca sa terena!

VIMBLDON

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u osminu finala Vimbldona.

Alkaraz je ubedljivo savladao Oskara Ota iz Nemačke rezultatom 3:0 (6:3, 6:1, 6:2).

Meč je trajao tačno 100 minuta i Nemcu nije ostavljeno ni gram šanse, bez obzira što je Oto dobro servirao

Međutim Alkaraz je imao odgovor i u razmeni udaraca lagano dolazio do brejkova u svakom setu.

Janik Siner

Takođe u tri seta Italijan Janik Siner je savladao Džona Iznera, ali nešto teže, rezultatom 3:0 (6:4, 7:6, 6:3).

Izner je u ovom meču oborio rekord po broju odserviranih asova u istoriji tenisa, prestigavši Iva Karlovića.

Ali, Siner je na kraju bio mnogo bolji i prošao dalje, pa će u osmini finala igrati upravo protiv Karlosa Alkarasa.

U projektovanom četvrtfinalu Alkaraz bi trebalo da se sastane sa prvim nosiocem Novakom Đokovićem.

Do tada obojica imaju po još jednu prepreku. Novak Holanđanina Van Rijthovena, a Alkaraz Italijana Sinera.

U osminu finala se plasirao i Britanac Kameron Nori, pobedivši u tri seta Amerikanca Stiva Džonsona 6:4, 6:1, 6:0. Nori će se u sledećem kolu sastati sa još jednim Amerikancom Tomijem Polom.