KRESI PAO U DVA SETA: Đoković uspešno krenuo u pohod na sedmu titulu na mastersu u Parizu

2. kolo

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo mastersa u Parizu.

Novak je u meču 2. kola savladao Amerikanca Maksima Kresija sa 2:0 (7:6, 6:4). Meč je trajao 103 minuta.

Ovo je deseta uzastopna pobeda Đokovića u Parizu. Poslednji poraz je doživeo 2018. godine.

Novak će igrati protiv boljeg iz meča Hačanov - Hisler u trećem kolu.

Prvi set je rešen tek u taj-brejku. Đoković je odlično servirao i pet od šest servis gemova dobio sa nulom, ali je i Kresi odlično servirao. U taj-brejku je Novak potpuno dominirao i dobio ga sa 7:1.

Slično je krenuo i drugi set, sve do 4:4 nije bilo brejka. A onda se desilo ono što se čekalo 100 minuta. Đoković je oduzeo servis Amerikancu rođenom u Parizu, a zatim u narednom rutinski odservirao za konačnu pobedu.

Đoković je izgubio samo šest poena na svoj servis.

Đoković, koji je trenutno sedmi na ATP listi, brani titulu u Bersiju. Novak je 15 puta učestvovao na mastersu u Parizu i šest puta je podigao pehar. Novak je poslednji poraz u Bersiju doživeo 2018. godine.

Novak, pored sedme titule u Bersiju, juri 91. titulu u karijeri i 39. masters trofej.

ĐOKOVIĆ - KRESI 7:6, 6:4

2. SET

6:4 - Gotov je meč!

5:4 - Tako je! Skoro 100 minuta igre je trebalo Đokoviću da stigne do prvog brejka u meču! Kresi je prethodno napravio duplu servis grešku.

4:4 - Sve ide kao podmazano kada je Novakov servis gem u pitanju.

3:4 - Novak ne može da parira trenutno na servisima Amerikanca. Kresi je stigao do 40:0, a onda je Đokoviću prošao prvi lob u meču protiv 201 cm visokog rivala. Ipak, 15. asom Kresi dobija gem.

3:3 - Đoković nastavlja sa dobrim servis gemovima, ovog puta uz jedan izgubljeni poen stiže do izjednačenja.

2:3 - Novak je stigao do 15:30, mirisalo je na brejk, ali je Kresi odlično servirao u nastavku gema i stekao novo vođstvo.

2:2 - Novakov servis perfektno funkcioniše, brzo stiže do izjednačenja.

1:2 - Kresi dobila lako svoj servis gem i posle 12 minuta vodi u drugom setu.

1:1 - Nastavio je Novak ritam servis gemova iz prvog seta, lako i ubedljivo bez izgubljenog poena.

0:1 - Šteta, Novak je ispustio priliku za brejk već na startu drugog seta.

Novak Đoković, Pariz, Masters

1. SET

7:6 - Novak je prvi servirao u taj-brejku i osvojio poen 1:0, a zatim je Kresi napravio duplu servis grešku za 2:0 za Novaka. U narednom poenu Kresi je uspešno napao i smanjio na 2:1.

Kresi je izgubio oba poena na servis Novaka, koji nije imao pomoć prvog servisa - 4:1.

Kresi greši, Novak ima dva mini brejka prednosti - 5:1. Dupla servis greška Amerikanca za 6:1.

Gotov je prvi set - posle 60 minuta igre Đoković dobija taj-brejk sa 7:1 i prvi set sa 7:6.

6:6 - Taj-brejk odlučuje. Kresi je upisao 10. as u meču.

6:5 - Još jedan gladak gem za Novaka, iako prvi u kome je izgubio dva poena na svoj servis.

5:5 - Asom iz drugog servisa Kresi je stigao do izjednačenja.

5:4 - Četvrti od pet servis gemova, Đoković dobija bez izgubljenog poena.

4:4 - Auh, šteta. Novak je propustio tri brejk lopte. Kresi je uspevao da spasava gem na drugi servis.

4:3 - Treći munjeviti servis gem za Novaka, bez izgubljenog poena za novo vođstvo.

3:3 - Kresi je pronašao ritam servisa, upisao je nova dva asa. Novaku ne dozvoljava šansu za brejk.

3:2 - Peti gem je završen posle 19 minuta igre u prvom setu. Brzinski, kao i u prethodna dva, Novak je dobio servis gem.

2:2 - Amerikanac relativno lako rešava gem. Kresi je upisao već četvrti as u meču, a izgubio je samo jedan poen.

2:1 - Još jedan lak gem za Đokovića, bez izgubljenog poena.

1:1 - Dugi drugi gem u meču. Gem je trajao osam minuta, ali Novak nije uspeo da oduzme get rivalu.

1:0 - Đoković je prvi servirao i za samo dva minuta bez izgubljenog poena stigao do startne prednosti.

Novak Đoković, Masters, Masters Pariz

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igra svoj prvi meč na mastersu u Parizu.

Novak će u okviru drugog kola, pošto je u prvom bio slobodan, igrati protiv Maksima Kresija koji je prethodno eliminisao Dijega Švarcmana.

Amerikanac, trenutno 34. na svetu, nikada do sada nije bio rival Đokoviću. Interesantno je da je Kresi rođen u Parizu, pa je na neki način domaćin u ovom meču.