MAESTRALNI ĐOKOVIĆ SAVLADAO HAČANOVA ZA ČETVRTFINALE PARIZA: Novak nastavio pobednički niz

3. kolo

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Parizu.

Đoković je u meču 3. kola savladao Rusa Karena Hačanova sa 2:0, po setovima 6:4, 6:1.

Srpski as će u četvrtfinalu u petak od 19.30 igrati protiv Lorenca Musetija koji je ranije danas savladao Kaspera Ruda u tri seta - 4:6, 6:4, 6:4.

Hačanov je bio teniser koji je poslednji savladao Novaka u Parizu, i to 2018. godine. Od tada Đoković ne zna za poraz na ovom mastersu.

Đoković je silovito ušao u meč i sa brejkom stigao do 3:0 posle 12 minuta igre. Međutim, tada se Hačanov probudio, vratio brejk i stigao do 3:3. U narednim gemovima je svaki teniser osvajao svoj servis, da bi Đoković u desetom gemu ponovo oduzeo servis Hačanovu i posle 50 minuta igre dobio set sa 6:4.

Srpski teniser je sjajno servirao na početku drugog seta, ali je već u drugom gemu izgubio priliku za brejk. Međutim, to mu je pošlo za rukom u četvrtom kada je sa nulom oduzeo servis rivalu. Novak je tri gema uzastopno dobio sa nulom, a u prva tri na svoj servis nije izgubio nijedan poen.

Pri rezultatu 4:1 Novak je još jednom oduzeo servis Rusu i tako dobio priliku da svojim servis gemom završi meč.

ĐOKOVIĆ - HAČANOV 6:4, 6:1

2. SET

6:1 - Novak je propustio tri meč lopte, ali ne i četvrtu.

5:1 - Novi brejk Đokovića.

4:1 - Treći gem u nizu koji Novak dobija sa nulom. Novak u drugom setu nije izgubio poen na svoj servis.

3:1 - Brejk sa nulom Đokovića! Videlo se da Đoković od početka seta grebe ka brejku, propustio je šansu u drugom gemu, ali ne i u četvrtom.

2:1 - Posle najdužeg stiže veoma kratak gem koji pripada Novaku.

1:1 - Prava šteta, najduži gem u meču pripada Hačanovu. Novak je propustio jednu brejk loptu.

1:0 - Đoković sa nulom otvara drugi set.

Novak Đoković

1. SET

6:4 - Brejk Đokovića u pravom trenutku! Posle tačno 50 minuta igre Novak je slomio otpor Hačanova i dobio prvi set.

5:4 - Period igre u kome teniseri lako osvajaju svoje servis gemove.

4:4 - Hačanov je stigao do novog izjednačenja.

4:3 - Gem u kome se Novak prilično mučio, bio je u opasnosti na 15:30, ali je dobrim servisima prekinuo nalet Rusa.

3:3 - Hačanov se totalno razigrao i potpuno vratio u meč.

3:2 - Đoković je pretrpeo prvi brejk na mastersu u Parizu. Pravo niotkuda, posle silovitog početka, Novak je pao u igri, što je Hačanov iskoristio i nadoknadio brejk zaostatka.

3:1 - Lepo je krenuo gem za Novaka, uzeo je prva dva poena, ali je na 0:30 propustio šansu da završi gem u svoju korist. Hačanov je lepo servirao i dobio prvi gem.

3:0 - Đoković je posle tri poena zaredom izgubio naredna dva, ali je u odsudnom trenutno lako rešio gem.

2:0 - Brejk Đokovića odmah na početku! Novak je dobio prva dva poena na drugi servis protivnika, zatim izveo sjajan napad za dve vezane brejk lopte od kojih je drugu iskoristio posle greške Rusa.

1:0 - Đoković je prvi servirao i lako stigao do startnog vođstva.

Srpski teniser Novak Đoković u meču 3. kola na mastersu u Parizu igra protiv Rusa Karena Hačanova.

Biće ovo osmi međusobni duel Srbina i Rusa, a rezultat je 7-1 u korist Đokovića.

Trenutno sedmi igrač sveta je vezao šest pobeda protiv današnjeg rivala, a tri puta ga je dobio ove godine. U Dubaiju, potom Beogradu i nedavno u Astani.

Rus, trenutno 19. na svetu, je jedinu pobedu ostvario 2018. godine upravo na mastersu u Parizu i to u finalu.

Bio je to ujedno poslednji poraz Đokovića na ovom terenu.

Pobednik duela Novak Đoković - Karen Hačanov igraće u četvrtfinalu protiv Lorenca Musetija koji je ranije danas savladao Kaspera Ruda u tri seta - 4:6, 6:4, 6:4.