DUO SRPSKIH TENISERA U ČETVRFINALU: Dobri rezultati Đerea i Lajovića

IDEMO!

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se večeras u četvrtfinale turnira u Santijagu, pošto je pobedio italijanskog igrača Rikarda Bonadija sa 7:5, 7:5.

Duel između Đerea i Bonadija, 55. i 182. igrača sveta, trajao je sat i 48 minuta.

Đere je u 10. gemu prvog dela igre imao set loptu na servis rivala, koju nije iskoristio, da bi zatim u 12. gemu realizovao ukupno četvrtu set priliku.

Ključni brejk u drugom setu Đere je takođe napravio u 12. gemu, i tako se plasirao među osam najboljih na turniru u Čileu.

Šesti nosilac u četvrtfinalu čeka pobednika meča između domaćeg tenisera Kristijana Garina i Argentinca Sebastijana Baesa.

Do pobede je stigao i Dušan Lajović koji je bio bolji od Argentinca Huana Manuela Serundoloa u tri seta 6:2, 2:6, 7:6 (7:2).

On će u četrvtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Argentinaca Ečeverija i Fransiska Serundoloa.